Заява № 18453/09, подана Ольгою Максимівною Іващенко проти України
Європейський суд з прав людини, Міжнародні суди; Рішення, Заява від 21.06.2016
Документ 974_b53, поточна редакція — Прийняття від 21.06.2016
 

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ
П’ята секція

РІШЕННЯ

Заява № 18453/09,
подана Ольгою Максимівною Іващенко проти України

Автентичний переклад

21 червня 2016 року Європейський суд з прав людини (п’ята секція), засідаючи комітетом, до складу якого увійшли:


Андре Потоцький (<…>), Голова,
Ганна Юдківська (<…>),
Сіофра О’Лірі (<…>), судді,
а також Мілан Блашко (<…>), заступник Секретаря секції,

беручи до уваги заяву, подану 18 березня 2009 року,
зважаючи на рішення від 24 листопада 2015 року про поновлення заяви в реєстрі справ,
з огляду на декларацію щодо вилучення Судом заяви з реєстру справ, подану Урядом держави-відповідача 22 січня 2016 року, та відповідь заявниці на цю декларацію,
після обговорення постановляє таке рішення:

ФАКТИ ТА ПРОЦЕДУРА

Заявниця, пані Ольга Максимівна Іващенко, - громадянка України, народилась у 1925 році та проживає у селі Андрієво-Іваново, Україна.

Уряд України (далі - Уряд) представляв його Урядовий Уповноважений.

Факти та скарги у цій справі узагальнено в рішенні Суду «Іващенко проти України» (Ivashchenko v. Ukraine) ((ріш.) заява № 18453/09, від 24 листопада 2015 року).

Після невдалих спроб досягти дружнього врегулювання листом від 22 січня 2016 року Уряд повідомив Суд про декларацію з метою врегулювання питань, які порушувались цією заявою.

«Я, Ірена Коваль, в. о. Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини, заявляю, що Уряд України визнає скарги заявниці щодо несплати справедливої сатисфакції відповідно до рішення Суду у справі «Микола Дмитрович Михайленко та 33 інші заяви проти України» (заява № 24986/06, від 14 грудня 2010 року) та пропонує сплатити ex gratia пані Ользі Максимівні Іващенко з метою врегулювання питань, які порушувались у вищезгаданій справі, що знаходиться на розгляді Європейського суду з прав людини, 465 (чотириста шістдесят п’ять) євро та пеню на цю суму у розмірі граничної позичкової ставки Європейського центрального банку, до якої має бути додано три відсоткові пункти, що нараховуватиметься за період з 14 березня 2011 року до моменту остаточного розрахунку з метою відшкодування моральної та матеріальної шкоди, а також судових та інших витрат, а також будь-які податки, що можуть бути стягнуті з заявниці.

Ці суми будуть конвертовані в національну валюту держави-відповідача за курсом на день здійснення платежу і виплачені протягом тримісячного строку від дати отримання повідомлення про ухвалення рішення Судом відповідно до пункту 1 статті 37 Європейської конвенції з прав людини. У випадку несплати цих сум упродовж зазначеного тримісячного строку Уряд зобов’язується сплатити пеню у розмірі граничної позичкової ставки Європейського центрального банку, до якої має бути додано три відсоткові пункти, що нараховуватиметься з часу закінчення тримісячного строку і до моменту остаточного розрахунку. Виплата зазначених сум становитиме остаточне вирішення справи ».

4 квітня 2016 року заявниця повідомила Суд про прийняття умов декларації Уряду.

ПРАВО

Суд бере до уваги згоду заявниці з умовами поданої Урядом декларації та доходить висновку, що сторони досягли дружнього врегулювання. Суд переконаний, що таке врегулювання ґрунтується на повазі до прав людини, гарантованих Конвенцією та протоколами до неї, та не знаходить підстав для подальшого розгляду заяви.

Враховуючи вищевикладене, справу слід вилучити з реєстру справ.

ЗА ЦИХ ПІДСТАВ СУД ОДНОГОЛОСНО

Вирішує вилучити заяву з реєстру справ відповідно до статті 39 Конвенції.

Учинено англійською мовою та повідомлено письмово 12 липня 2016 року.

Заступник Секретаря

Мілан БЛАШКО

Голова

Андре ПОТОЦЬКИЙ

  Пошук Знайти слова на сторiнцi:     
* тiльки українськi (або рос.) лiтери, мiнiмальна довжина слова 3 символи...