Document z1300-06, valid, current version — Revision on September 10, 2010, on the basis of z0720-10

                                                          
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
29.11.2006 N 716
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 грудня 2006 р.
за N 1300/13174

Про затвердження Переліку регульованих
шкідливих організмів
{ Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства
аграрної політики
N 467 ( z0720-10 ) від 04.08.2010 }

Відповідно до статті 25 Закону України "Про карантин рослин"
( 3348-12 ) Н А К А З У Ю:
1. Затвердити Перелік регульованих шкідливих організмів, що
додається.
2. Головній державній інспекції з карантину рослин України
(Костяк М.М.) в установленому порядку забезпечити подання цього
наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Даний наказ набуває чинності з 1 січня 2007 року.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника
Міністра Мельника С.І.
Міністр Ю.Ф.Мельник
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва А.В.Дашкевич
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
аграрної політики України
29.11.2006 N 716
(у редакції наказу
Міністерства аграрної
політики України
04.08.2010 N 467)
( z0720-10 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 грудня 2006 р.
за N 1300/13174

ПЕРЕЛІК
регульованих шкідливих організмів

А-1
Карантинні організми, відсутні в Україні
Кліщі
1. Aculops fuchsiae Keifer галовий кліщ фуксії
2. Oligonychus perditus Pritchard ялівцевий кліщ.
& Baker
Комахи
1. Acleris gloverana Wals. західна чорноголова
листокрутка-брунькоїд
2. Acleris variana Fern. східна чорноголова
листокрутка-брунькоїд
3. Aeolesthes sarta Sols. узбецький вусач
4. Aleurocanthus spiniferus шипувата чорна білокрилка
Quaint.
5. Aleurocanthus woglumi Ashby чорна цитрусова білокрилка
6. Amauromyza maculosa Mall. хризантемний листяний мінер
7. Anoplophora chinensis Forst. вусач китайський
8. Anoplophora glabripennis азіатський вусач
Motsh.
9. Anthonomus bisignifer Schen. суничний квіткоїд
10. Anthonomus signatus Say суничний брунькоїд
11. Bactrocera dorsalis Hend. східна фруктова муха
12. Bactrocera zonata Saund. персикова фруктова муха
13. Bemisia tabaci Gen. тютюнова білокрилка
14. Cacoecimorpha pronubana Hubn. гвоздична листокрутка
15. Callosobruchus chinensis китайський зерноїд
Linn.
16. Callosobruchus maculatus чотирьохплямистий зерноїд
Fabr.
17. Carposina niponensis Wals. персикова плодожерка
18. Caryedon gonagra Fabr. арахісовий зерноїд
19. Ceratitis capitata Wied. середземноморська плодова
муха
20. Ceratitis cosyra Walk. мангова фруктова муха
21. Ceratitis rosa Karch. натальська фруктова муха
22. Choristoneura conflictana велика тополева листокрутка
Walk.
23. Choristoneura fumiferana ялинова листокрутка
Clem.
24. Choristoneura occidentalis східна ялинова листокрутка
Freem.
25. Choristoneura rosaceana Har. скошенополоса листокрутка
26. Conotrachelus nenuphar Herb. плодовий довгоносик
27. Cydia packardi Zell. вишнева плодожерка
28. Cydia prunivora Wals. сливова американська
плодожерка
29. Dendrolimus sibiricus сибірський шовкопряд
Tschetv.
30. Diabrotica barberi Smith & північний кукурудзяний жук
Lawr.
31. Diabrotica speciosa Germ. діабротика особлива
32. Diabrotica undecimpunctata південний кукурудзяний жук
Man.
33. Dinoderus bifoveolatus Woll. каптурник багатоїдний
34. Dryocosmus kuriphilus Yas. азіатський каштановий
галовий пильщик
35. Epitrix cucumeris Har. гарбузова блішка
36. Epitrix tuberis Gent. картопляна блішка
37. Ips hauseri Reit. киргизький гірський короїд
38. Ips subelongatus Motsch. великий модриновий короїд
39. Lepidosaphes ussuriensis усурійська комоподібна
Bork. щитівка
40. Liriomyza huidobrensis Blanc. південний американський
мінер
41. Liriomyza sativae Blanc. овочевий листяний мінер
42. Liriomyza trifolii Burg. конюшинний або хризантемний
мінер
43. Maconellicoccus hirsutus жорстковолосий червець
Green
44. Malacosoma americanum Fabr. східно-американський
похідний шовкопряд
45. Malacosoma disstria Hub. лісовий похідний шовкопряд
46. Malacosoma parallella Staud. гірський кільчастий
шовкопряд
47. Margarodes vitis Philippi виноградний червець
48. Melanotus communis Gyll. ковалик загальний
49. Monochamus alternatus Hope вусач мінливий
50. Monochamus carolinensis Oliv. вусач каролінський
51. Monochamus marmorator Kirb. вусач мармуровий
52. Monochamus mutator Le Cont. вусач змінний
53. Monochamus nitens Bat. вусач сяючий
54. Monochamus notatus Drury вусач помічений
55. Monochamus obtusus Cas. вусач тупий
56. Monochamus scutellatus Say вусач щитовий
57. Monochamus titillator Fabr. вусач дрібний
58. Naupactus leucoloma Boh. білокаймистий жук
59. Numonia pyrivorella Mats. грушева вогнівка
60. Opogona sacchari Boj. бананова міль
61. Pissodes nemorensis Germ. смолівка кедрова
62. Pissodes strobi Peck. смолівка веймутової сосни
63. Pissodes terminalis Hop. смолівка верхівок сосни
64. Popillia japonica Newm. японський жук
65. Premnotrypes latithorax Pier. широкогрудий андійський
картопляний довгоносик
66. Premnotrypes suturicallus мозолистий картопляний
Kusch. довгоносик
67. Premnotrypes vorax Hust. ненажерливий картопляний
довгоносик
68. Rhagoletis pomonella Walsh. яблунева муха
69. Rhagoletis cingulata Loew. східна вишнева муха
70. Rhagoletis indifferens Cur. західна вишнева муха
71. Rhizoecus hibisci Kaw. & Tak. кореневий червець
72. Scirtothrips aurantii Faure. південноафриканський
цитрусовий трипс
73. Scirtothrips citri Moul. північний каліфорнійський
цитрусовий трипс
74. Scirtothrips dorsalis Hood. чилійський жовтий чайний
трипс
75. Scolytus morawitzi Sem. заболонник Моравіца
76. Sinoxylon conigerum Gers. каптурник зубчастий
77. Sirex ermak Sem чорно-блакитний рогохвіст
78. Spodoptera eridania Cram. південна совка
79. Spodoptera frugiperda Smith кукурудзяна листяна совка
80. Spodoptera littoralis Boisd. єгипетська бавовникова
совка
81. Spodoptera litura Fabr. азіатська бавовникова совка
82. Tecia solanivora Pov. гватемальська картопляна
міль
83. Tetropium gracilicorne Reit. тонковусий вусач
84. Thrips palmi Karn. трипс Пальмі
85. Toxoptera citricida Kirk. тропічна цитрусова попелиця
86. Trogoderma granarium Ev. капровий жук
87. Tuta absoluta Meyr. південноамериканська
томатна міль
88. Unaspis citri Comst. апельсинова щитівка
89. Xylotrechus altaicus Geb. алтайський модриновий вусач
90. Xylotrechus namanganensis наманганський вусач
Heyd.
91. Zabrotes subfasciatus Boh. бразильська бобова
зернівка.
Хвороби рослин
Грибкові хвороби
1. Apiosporina morbosa чорний рак гілок
(Schweinitz) von Arx
2. Ceratocystis fagacearum вілт (в'янення) дубу
(Bretz) Hunt
3. Ceratocystis fimbriata Ellis рак, синява деревини
& Halsted f.sp. platani платану
Walter
4. Chrysomyxa arctostaphyli жовта іржа відьміних мітел
Dietel ялини
5. Cronartium coleosporioides ріжкоподібна іржа
J.C. Arthur
6. Cronartium comandrae Peck іржа командри
7. Cronartium comptoniae J.C. стовпчаста іржа сосни
Arthur
8. Cronartium fusiforme Hed. & веретеноподібна іржа
Hunt ex Cum.
9. Cronartium himalayense пухироподібна іржа сосни
Bagchee
10. Cronartium kamtschaticum іржа японської білої сосни
Jorstad
11. Cronartium quercuum ріжкоподібна іржа букових
(Berkeley) Miyabe ex Shirai
12. Didymella ligulicola (K.F. аскохітоз хризантем
Baker, Dimock & L.H. Davis)
von Arx.
13. Endocronartium harknessii західна галоподібна іржа
(J.P. Moore) Y. Hiratsuka
14. Gymnosporangium asiaticum іржа груші і ялівцю
Miyabe ex Yamada
15. Gymnosporangium clavipes бурувата іржа айви
(Cooke & Peck) Cooke & Peck
16. Gymnosporangium globosum іржа американського глоду
(Farlow) Farlow
17. Gymnosporangium іржа яблуні і кедру
juniperi-virginianae Schwein
18. Gymnosporangium yamadae іржа яблуні і ялівцю
Miyabe ex Yamada
19. Melampsora farlowii (J.C. іржа тцуги
Arthur) J.J. Davis
20. Melampsora medusae Thьmen іржа тополі
21. Monilinia fructicola (Winter) плодова гниль
Honey
22. Mycosphaerella dearnessii коричневий плямистий опік
M.E.Barr хвої
23. Mycosphaerella gibsonii H.C. коричневий опік хвої сосни
Evans
24. Mycosphaerella септоріоз хвої японської
laricis-leptolepidis K. Ito, модрини
K.Sato & M.Ota
25. Mycosphaerella populorum G.E. септоріоз, плямистість
Thompson листя, рак, опік тополі
26. Ophiostoma wageneri (Goheen & почорніння коріння
Cobb) Harrington
27. Phialophora cinerescens фіалофорне в'янення
(Wollenweber) van Beyma гвоздики
28. Phellinus weirii (Murrill) жовта кільцева гниль
R.L. Gilbertson
29. Phoma andigena Turkensteen чорний опік, фомозна
плямистість листя картоплі
30. Phyllosticta solitaria Ellis плямистість яблуні
& Everhart
31. Phymatotrichopsis omnivora техаська коренева гниль
(Duggar) Hennebert
32. Phytophthora fragariae фітофтороз коренів суниці
Hickman
33. Puccinia horiana P. Hennings біла іржа хризантем
34. Stenocarpella macrospora диплодіоз кукурудзи
(Earle) Sutton
35. Stenocarpella maydis диплодіоз кукурудзи
(Berkeley) Sutton
36. Thecaphora solani сажка картоплі
(Thirumulachar & O'Brien)
Mordue
37. Tilletia indica Mitra індійська сажка пшениці.
Бактеріальні хвороби
1. Burkholderia caryophylli бактеріальний вілт гвоздики
(Burkholder) Yabuuchi et al.
2. Erwinia stewartii (Smith) Dye. бактеріальне в'янення
Pantoea stewartii, кукурудзи
Xanthomonas stewartii Dowson
3. Ralstonia solanacearum (Smith) бура гниль картоплі
Yabuuchi
4. Xanthomonas campestris pv. жовта хвороба гіацинтів
hyacinthi (Wakker) Dovson.
5. Xanthomonas oryzae pv. oryzae бактеріальний опік рису
(Ishyama) Swings et al.
6. Xanthomonas oryzae pv. бактеріальна строкатість
oryzicola (Fang et al.) Swings рису
et al
7. Xylella fastidiosa Wells et бактеріоз винограду (хвороба
al. Пірса)
8. Xylophilus ampelinus бактеріальне в'янення
(Panagopoulos) Willems et al. винограду
Вірусні хвороби
1. Cherry little cherry стеровірус
closterovirus (non-European) дрібноплідності вишні
(черешні)
2. Cherry rasp leaf nepovirus неповірус рашпілеподібності
листя черешні
3. Chrysanthemum stem necrosis тосповірус некрозу стовбура
tospovirus хризантем
4. Chrysanthemum stunt віроїд уповільнення росту
pospoviroid хризантем
5. Impatiens necrotic spot тосповірус некротичної
tospovirus плямистості
6. Peach rosette mosaic мозаїка розеток персика
nepovirus
7. Potato Andean mottle комовірус андійської
comovirus плямистості картоплі
8. Potato black ringspot вірусна чорна кільцева
nepovirus плямистість картоплі
9. Potato yellow dwarf рабдовірус жовтої
nucleorhabdovirus карликовості картоплі
10. Potato yellow vein crinivirus вірус пожовтіння жилок
листя картоплі
11. Raspberry ringspot nepovirus неповірус кільцевої
плямистості малини
12. Strawberry latent C virus латентна С-вірусна хвороба
суниці
13. Tobacco ringspot nepovirus неповірус кільцевої
плямистості тютюну
14. Tomato ringspot nepovirus неповірус кільцевої
плямистості томатів.
Нематоди
1. Aphelenchoides besseyi рисова нематода
Christie
2. Bursaphelenchus xylophilus соснова стовбурова нематода
(Steiner and Buhrer) Nickle
3. Globodera pallida (Stone) бліда картопляна нематода
Behrens
4. Heterodera glycines Ichinohe соєва нематода
5. Meloidogyne chitwoodi Golden, колумбійська галова нематода
O'Bannon, Santo & Finley
6. Meloidogyne fallax Karssen несправжня колумбійська
нематода
7. Nacobbus aberrans (Thorne) несправжня галова нематода
Thorne & Allen
8. Radopholus similis (Cobb) бананова свердлова нематода.
Thorne
Бур'яни
1. Ambrosia psilostachya D.C. амброзія багаторічна
2. Ambrosia trifida L. амброзія трироздільна
3. Bidens pilosa L. череда волосиста
4. Bidens bipinnata L. череда двічіпірчаста
5. Helianthus californicus D.C. соняшник каліфорнійський
6. Helianthus ciliaris D.C. соняшник війчастий
7. Ipomea hederaseae L. іпомея плющеподібна
8. Ipomea lacunosa L. іпомея ямчаста
9. Iva axillaris Pursh. бузинник пазушний
10. Polygonum pensylvanicum L. гірчак пенсільванський
11. Raimania laciniata Hill. райманія розсічена
12. Solanum carolinense L. паслін каролінський
13. Solanum elaeagnifolium Cav. паслін лінійнолистий
14. Solanum triflorum Nutt. паслін триквітковий
15. Striga lutea Lour. стрига жовта
16. Striga euphrasioides Benth. стрига очанкоподібна
17. Striga hermontica Benth. стрига єгипетська.
А-2
Карантинні організми,
обмежено поширені в Україні
Комахи
1. Diabrotica virgifera virgifera західний кукурудзяний жук
Le Conte
2. Frankliniella occidentalis західний квітковий трипс
Perg.
3. Hyphantria cunea Drury американський білий метелик
4. Phthorimaea operculella Zell. картопляна міль.
Хвороби рослин
Грибкові хвороби
1. Mycosphaerella linicola Naumov пасмо льону
2. Synchytrium endobioticum рак картоплі.
(Schilbersky) Percival
Бактеріальні хвороби
1. Erwinia amylovora (Burrill) бактеріальний опік плодових.
Winslow et al.
Вірусні хвороби
1. Beet necrotic yellow vein вірусне некротичне
furovirus пожовтіння жилок
цукрового буряку (ризоманія)
2. Plum pox potyvirus потівірус шарки сливи
(віспа).
Нематоди
1. Globodera rostochiensis золотиста картопляна
(Wollenweber) Behrens нематода.
Бур'яни
1. Acroptilon repens L. гірчак повзучий (степовий)
2. Ambrosia artemisiifolia L. амброзія полинолиста
3. Cеnchrus longispinus Fernald. ценхрус довгоголковий
4. Cuscuta alba J. Presl et C. повитиця біла
Presl
5. Cuscuta approximata Bab. повитиця зближена
6. Cuscuta australis R. Br. повитиця південна
7. Cuscuta basarabica Buia повитиця бесарабська
8. Cuscuta сampestris Yunck. повитиця польова
9. Cuscuta epilinum Weihe повитиця льонова
10. Cuscuta epithymum L. повитиця чебрецева
11. Cuscuta europaea L. повитиця європейська
12. Cuscuta gronovii Willd. повитиця Гронова
13. Cuscuta lupuliformis Krock. повитиця хмельовидна
14. Cuscuta monogyna Vahl. повитиця одностовпчикова
15. Cuscuta suaveolens Ser. повитиця запашна
16. Cuscuta trifolii Bab. повитиця конюшинна
17. Cuscuta viciae Schultz повитиця викова
18. Cuscuta Lehmanniana Bge. повитиця Лемана
19. Sorghum halepense (L.) Pers. сорго алепське (гумай)
20. Solanum rostratum Dunal. паслін колючий.
Регульовані некарантинні шкідливі організми
Комахи
1. Lopholeucaspis japonica Cock. японська паличкоподібна
щитівка
2. Quadraspidiotus perniciosus каліфорнійська щитівка
Comst.
3. Viteus vitifolii Fitch. виноградна філоксера.
Хвороби рослин
Бактеріальні хвороби
1. Clavibacter michiganensis кільцева гниль картоплі
subsp. Sepedonicum
(Spieckermann & Kotthoff)
2. Xanthomonas arboricola pv. бактеріальна плямистісь
pruni (Smith) Vauterin et al. листя кісточкових
3. Xanthomonas vesicatoria (ex чорна бактеріальна
Doidge) Vauterin et al. плямистість пасльонових.
Вірусні хвороби
1. Potato spindle tuber віроїд веретеноподібності
pospiviroid бульб картоплі
2. Tomato spotted wilt tospovirus вірус плямистості томату
(вілт).
Нематоди
1. Ditylenchus destructor Thorne стеблова нематода картоплі
2. Ditylenchus dipsaci Filipjev стеблова нематода.
Бур'яни
1. Ailanthus altissima (Mill.) айлант найвищий (китайський
Swingle ясен).
{ Перелік в редакції Наказу Міністерства аграрної політики N 467
( z0720-10 ) від 04.08.2010 }
Головний державний інспектор
з карантину рослин України М.М.Костяк


Select spelling error with mouse and press Ctrl+Enter. Let's make the language pure!

on top