Документ 532-2018-р, чинний, поточна редакція — Прийняття від 26.07.2018

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 26 липня 2018 р. № 532-р
Київ

Про затвердження плану заходів з підготовки об’єктів паливно-енергетичного комплексу України до осінньо-зимового періоду 2018/19 року та його проходження

1. Затвердити план заходів з підготовки об’єктів паливно-енергетичного комплексу України до осінньо-зимового періоду 2018/19 року та його проходження, що додається.

2. Міністерствам, іншим центральним та місцевим органам виконавчої влади:

забезпечити виконання плану заходів, затвердженого цим розпорядженням;

подавати щомісяця до 5 числа Міністерству енергетики та вугільної промисловості інформацію про стан виконання зазначеного плану заходів для її узагальнення та подання до 10 числа Кабінетові Міністрів України.

Прем'єр-міністр України

В.ГРОЙСМАН

Інд. 37
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 26 липня 2018 р. № 532-р

ПЛАН ЗАХОДІВ
з підготовки об’єктів паливно-енергетичного комплексу України до осінньо-зимового періоду 2018/19 року та його проходження

1. Розробити та затвердити графіки накопичення вугілля на складах теплових електростанцій та теплоелектроцентралей станом на 1 листопада 2018 р. в обсязі 2,6 млн. тонн (1 млн. тонн вугілля “антрацитової” групи та 1,6 млн. тонн вугілля “газової” групи). Забезпечити щомісяця не пізніше 10 числа перегляд зазначених графіків з урахуванням балансових змін і робочих потужностей в об’єднаній енергетичній системі України.


Міненерговугілля.


До 10 серпня 2018 року.

2. Забезпечити:

накопичення необхідних запасів вугілля в обсягах відповідно до затвердженого графіка накопичення вугілля на складах теплових електростанцій та теплоелектроцентралей.


Енергогенеруючі компанії теплових електростанцій та теплоелектроцентралі (за згодою).


До 1 листопада 2018 року;

розроблення та затвердження графіка накопичення мазуту як резервного палива на складах теплових електростанцій та теплоелектроцентралей станом на 1 листопада 2018 р. в обсязі 130 тис. тонн.


Міненерговугілля.


До 10 серпня 2018 року;

накопичення необхідних обсягів мазуту як резервного палива відповідно до затвердженого Міненерговугіллям графіка накопичення мазуту на складах теплових електростанцій та теплоелектроцентралей.


Енергогенеруючі компанії теплових електростанцій та теплоелектроцентралі (за згодою), обласні та місцеві держадміністрації.


До 1 листопада 2018 року.

3. Розробити та затвердити графік закачування природного газу в підземні сховища станом на 1 листопада 2018 р. в обсязі 17 млрд. куб. метрів.


НАК “Нафтогаз України” (за згодою), ПАТ “Укртрансгаз” (за згодою), Міненерговугілля, Мінекономрозвитку.


До 10 серпня 2018 року.

4. Забезпечити закачування природного газу в підземні сховища газу відповідно до затвердженого графіка.


НАК “Нафтогаз України” (за згодою), ПАТ “Укртрансгаз” (за згодою), Міненерговугілля, Мінекономрозвитку.


До 12 листопада 2018 року.

5. Забезпечити виконання вимог Положення про порядок оцінки готовності об’єктів електроенергетики до роботи в осінньо-зимовий період, затвердженого наказом Мінпаливенерго від 7 липня 2006 р. № 231.


Міненерговугілля, енергогенеруючі компанії та енергопостачальники (за згодою), Держенергонагляд.


До 15 листопада 2018 року.

6. Узагальнити відповідно до компетенції інформацію про рівень готовності теплових електростанцій, теплоелектроцентралей, котелень та теплових мереж до осінньо-зимового періоду 2018/19 року.


Міненерговугілля, Мінрегіон, місцеві держадміністрації.


До 16 листопада 2018 року.

7. Забезпечити створення необхідного аварійного запасу матеріалів і устаткування для виконання аварійно-відновлювальних робіт на повітряних лініях електропередачі та підстанціях усіх класів напруги.


Державне підприємство “НЕК “Укренерго” (за згодою), енергопостачальники (за згодою).


До 1 жовтня 2018 року.

8. Провести галузеве протиаварійне тренування відповідно до вимог Правил проведення протиаварійних тренувань персоналу електричних станцій та мереж, затверджених наказом Міненерговугілля від 24 грудня 2013 р. № 991.


Міненерговугілля, державне підприємство “НЕК “Укренерго” (за згодою), державне підприємство “НАЕК “Енергоатом” (за згодою), ПАТ “Укргідроенерго” (за згодою), енергогенеруючі компанії та енергопостачальники (за згодою).


До 1 жовтня 2018 року.

9. Вжити заходів:

до погашення заборгованості споживачів за спожиту електричну енергію.


Міненерговугілля, місцеві держадміністрації, енергопостачальники (за згодою).


Постійно;

до погашення заборгованості споживачів за спожиту теплову енергію.


Місцеві держадміністрації, Мінрегіон, НКРЕКП (за згодою).


Постійно;

до погашення заборгованості за електричну енергію, яку закуплено у державного підприємства “Енергоринок”.


Енергопостачальники (за згодою), державне підприємство “Енергоринок” (за згодою), Міненерговугілля, НКРЕКП (за згодою).


Постійно;

до погашення заборгованості споживачів за спожитий природний газ.


НАК “Нафтогаз України” (за згодою), Мінекономрозвитку, Міненерговугілля, ПАТ “Укртрансгаз” (за згодою), постачальники природного газу на території ліцензійної діяльності з розподілу природного газу (за згодою), місцеві держадміністрації.


Постійно.

10. Забезпечити:

здійснення заходів з виконання Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 7 грудня 2011 р. № 1270 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 96, ст. 3504).


Міненерговугілля, державне підприємство “НАЕК “Енергоатом” (за згодою).


Постійно;

здійснення контролю за виконанням відповідно до компетенції планових ремонтних робіт з обладнання теплових електростанцій, теплоелектроцентралей, котелень та теплових мереж.


Міненерговугілля, Мінрегіон, місцеві держадміністрації, енергогенеруючі компанії теплових електростанцій та теплоелектроцентралі (за згодою), підприємства житлово-комунального господарства (за згодою).


До початку осінньо-зимового періоду 2018/19 року.

11. З метою належної підготовки житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери до стабільної роботи в осінньо-зимовий період 2018/19 року взяти під особистий контроль виконання планових показників з комплексної підготовки житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2018/19 року у визначені строки.


Мінрегіон, місцеві держадміністрації.


До 1 жовтня 2018 року.

12. Здійснити заходи щодо:

виконання системної роботи створених регіональних оперативних штабів із забезпечення сталого проходження опалювального сезону, запобігання аваріям та проведення оперативних відновлювальних робіт на об’єктах життєзабезпечення в осінньо-зимовий період 2018/19 року.


Місцеві держадміністрації.


До 17 вересня 2018 року;

проведення перевірки стану газового обладнання у населених пунктах областей.


Оператор газорозподільних систем (за згодою), місцеві держадміністрації.


До 17 вересня 2018 року.

13. Забезпечити:

всі працюючі об’єкти соціальної сфери (навчальні заклади, заклади охорони здоров’я) резервними джерелами енергопостачання.


Місцеві держадміністрації.


До 1 жовтня 2018 року;

підготовку спеціалізованої техніки для прибирання снігу та посипання вулично-дорожньої мережі протиожеледними сумішами і необхідну кількість посипного матеріалу.


Місцеві держадміністрації.


До 1 жовтня 2018 року;

прогнозування загального стану погоди, складення прогнозів середніх добових температур за областями України на період до 10 діб, завчасне попередження про ускладнення погодних умов та різкі зміни температурного режиму в Україні.


ДСНС.


Постійно.

14. Провести:

аналіз заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах житлово-комунального господарства, скласти графіки погашення та вжити заходів до погашення заборгованості в повному обсязі.


Місцеві держадміністрації.


До 1 жовтня 2018 року;

аналіз заборгованості населення за отримані житлово-комунальні послуги та вжити заходів до її погашення.


Місцеві держадміністрації.


До 1 жовтня 2018 року.

15. Забезпечити підготовку підприємств, що належать до сфери управління місцевих держадміністрацій, до роботи в осінньо-зимовий період 2018/19 року, в тому числі приведення в належний технічний стан житлового фонду та виконання планових робіт з проведення перевірки димових та вентиляційних каналів, щільності інженерних вводів у багатоповерхові будинки, а також забезпечення технічного стану сигналізаторів загазованості підвальних приміщень житлового фонду.


Місцеві держадміністрації.


До 24 вересня 2018 року.

16. Взяти під особистий контроль:

виконання підприємствами житлово-комунального господарства робіт з промивки трубопроводів, гідравлічних випробувань теплових мереж та внутрішньобудинкових систем опалення;


Місцеві держадміністрації, Держенергонагляд.


До 17 вересня 2018 року;

дотримання теплопостачальними та теплогенеруючими організаціями та підприємствами централізованого водопостачання і водовідведення положень Закону України “Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії” в частині укладення договорів реструктуризації заборгованості за енергоносії;


Місцеві держадміністрації.


До 17 вересня 2018 року;

дотримання органами місцевого самоврядування положень Закону України “Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії” в частині забезпечення прийняття рішень про надання гарантій зобов’язань за договором на суму реструктуризації заборгованості за спожиті енергоносії комунальними підприємствами, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості відповідно до зазначеного Закону.


Місцеві держадміністрації.


До 17 вересня 2018 року.

17. Утворити за участю представників підприємств житлово-комунального господарства комісію для проведення перевірки технічного стану теплових пунктів, насосних агрегатів, водопідігрівачів, вузлів обліку теплової енергії, контрольно-вимірювальних пристроїв та автоматики та забезпечити проведення такої перевірки.


Місцеві держадміністрації, Держенергонагляд.


До 14 вересня 2018 року.

18. Забезпечити здійснення заходів щодо зниження споживання електричної енергії і потужності, виконання заданих обсягів на введення обмежень та аварійних відключень споживачів електроенергії, дотримання встановлених режимів електроспоживання.


Енергопостачальники (за згодою).


До 1 вересня 2018 року.

19. Рекомендувати енергоємним підприємствам перейти на режим роботи в періоди мінімального навантаження в об’єднаній енергетичній системі України в осінньо-зимовий період.


Місцеві держадміністрації, Міненерговугілля, державне підприємство “НЕК “Укренерго” (за згодою), Держенергонагляд.


До 14 вересня 2018 року.

20. Забезпечувати інформування населення про необхідність ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, у тому числі через засоби масової інформації.


МІП, Мінрегіон, Держенергоефективності, Держкомтелерадіо, ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України” (за згодою), місцеві держадміністрації, енергопостачальники (за згодою), оператори газорозподільних систем та постачальники природного газу на території ліцензійної діяльності з розподілу природного газу (за згодою), підприємства житлово-комунального господарства (за згодою).


До завершення осінньо-зимового періоду 2018/19 року.
вгору