Про однострій поліцейських
Постанова Кабінету Міністрів України; Опис, Зразок від 30.09.2015823
Документ 823-2015-п, чинний, поточна редакція — Редакція від 05.05.2017, підстава - 278-2017-п

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 30 вересня 2015 р. № 823
Київ

Про однострій поліцейських

{Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
№ 278 від 19.04.2017}

Відповідно до частини другої статті 20 Закону України “Про Національну поліцію” Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити опис і зразки предметів однострою поліцейських, що додаються.

2. Поширити дію постанови Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2013 р. № 594 “Про формений одяг працівників міліції” (Офіційний вісник України, 2013 р., № 68, ст. 2465) на поліцейських до забезпечення їх одностроєм, опис і зразки предметів якого затверджені цією постановою.

Прем'єр-міністр України

А.ЯЦЕНЮК

Інд. 72
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 30 вересня 2015 р. № 823

ОПИС І ЗРАЗКИ
предметів однострою поліцейських

Шапка-вушанка

Шапка-вушанка типу А з плащової тканини темно-синього кольору. Шапка складається з ковпака, козирка, напотиличника з навушниками із штучного хутра чорного кольору. Ковпак шапки-вушанки складається з чотирьох деталей: двох середніх та двох бокових. Кінці навушників з патами, які застібаються на текстильну стрічку “велькро”.

Напотиличник із швом посередині, по обидва боки якого розташовано по одному металевому люверсу, у які протягнуто еластичний шнур з фіксатором для регулювання щільності прилягання.

По центру козирка - кокарда сріблястого кольору.

Шапка-вушанка на підкладці з поліефірної тканини із шаром утеплювача.

Шапка-вушанка типу Б за зовнішнім виглядом та конструкцією така сама, як і шапка-вушанка типу А, з натуральної шкіри чорного кольору. Шапка складається з ковпака, козирка, напотиличника з навушниками із натурального хутра чорного кольору.

{Розділ "Шапка-вушанка" в редакції Постанови КМ № 278 від 19.04.2017}

Шапка флісова

Шапка із флісового полотна чорного кольору або кольору хакі. Ковпак з виточками та пришивною бейкою.

Шапка зимова трикотажна

Шапка з двох шарів трикотажного полотна темно-синього кольору, з виточками у верхній частині та з відворотом.

Кашкет

Кашкет типу А складається з денця овальної форми, стінок, околиша та канта із напіввовняної тканини темно-синього кольору, козирка пластмасового, філігранного ремінця сріблястого кольору, який прикріплюється двома форменими ґудзиками сріблястого кольору. На стінках кашкета по два вентиляційних отвори з обох боків.

Спереду на околиші кашкета - кокарда сріблястого кольору.

Кашкет типу Б для вищого складу поліції (генерали поліції третього та другого рангів) за зовнішнім виглядом та конструкцією такий самий, як і кашкет типу А, з козирком, обтягнутим лаковою шкірою чорного кольору, із гаптуванням сріблястого кольору у вигляді шнура по краю козирка та з околишем, на якому вишиті листки дуба (по чотири в обидва боки від кокарди), які розташовані між кокардою та ґудзиками, філігранного ремінця сріблястого кольору, який прикріплюється двома форменими ґудзиками сріблястого кольору.

Гаптування сріблястого кольору у вигляді шнура.

Кашкет типу В для вищого складу поліції (генерали поліції першого рангу) за зовнішнім виглядом та конструкцією такий самий, як і кашкет типу Б, з гаптуванням у вигляді листків калини і дуба та шнура сріблястого кольору по краю козирка.

Гаптування сріблястого кольору у вигляді листків калини і дуба та шнура сріблястого кольору.

Зразок вишивки на околиші у вигляді листків дуба

{Розділ "Кашкет" в редакції Постанови КМ № 278 від 19.04.2017}

Кепі

Кепі типу А із змішаної тканини темно-синього кольору складається з шести клинів, козирка і налобника. На кожному клині розташовано по одному вентиляційному отвору.

Козирок формований, обтягнутий тканиною. Уздовж контура козирка та паралельно з ним прокладено сім строчок.

Ззаду, по низу кепі, - застібка на текстильну стрічку “велькро” для регулювання щільності облягання.

Угорі, у точці з’єднання клинів, - декоративний ґудзик.

Спереду кепі по центру нашито кокарду.

Кепі типу Б із змішаної тканини темно-синього кольору, кольору хакі або в колористиці “камуфляж”. Складається з денця, стінки та козирка, обтягнутого тканиною, і налобника. Стінка із швом ззаду, по низу стінки нашито смужку з тканини верху. На бокових ділянках стінки над нашитою смужкою розташовано по два вентиляційних отвори з металевими блочками.

Берет

Берет трикотажний, суцільновикроєний, формований, чорного або малинового кольору, з пластиковим підкокардником на місці кріплення кокарди, з бейкою із штучної шкіри чорного кольору. У середину бейки протягнуто синтетичний шнур чорного кольору для регулювання розміру виробу. Посередині бокових частин, у центрі, по два вентиляційних отвори з металевими люверсами. Берет на підкладці.

Кокарда вишита, кріпиться на передній стінці ліворуч від центру.

Шапка-маска зимова

Шапка-маска з трикотажного напіввовняного полотна з еластаном чорного кольору, з прорізами для очей та рота.

Шапка-маска літня

Шапка-маска з трикотажного бавовняного полотна з еластаном чорного кольору або кольору хакі, з рухомою передньою частиною для маскування нижньої частини обличчя.

Пальто зимове

Пальто типу А з плащової тканини темно-синього кольору на підкладці з поліефірної тканини, прямого силуету, з центральною потайною застібкою на петлі та ґудзики, з поясом.

Пілочки з кокетками та боковими прорізними кишенями з листочками. Спинка на кокетці, з обшивними складками та із швом посередині, який закінчується шліцом. У бокових швах пальта розташовані хомутики для протягування пояса, який застібається на пряжку.

Комір-стійка, кінці якого застібаються на текстильну стрічку “велькро”. Рукави вшивні, двошовні. Задня частина рукава з виточкою в ділянці ліктя.

У шви вшивання рукавів ушито погони, які застібаються на петлі та формені ґудзики сріблястого кольору. На підборті лівої пілочки оброблено нагрудну прорізну кишеню “в рамку”, яка застібається на тасьму “блискавка”.

Пальто на підкладці до низу має один шар утеплювача та знімну підстібку із шаром утеплювача.

Пальто типу Б для вищого складу поліції за зовнішнім виглядом та конструкцією таке саме, як і пальто типу А, із знімним коміром з натурального хутра чорного кольору. Комір відкладний.

{Розділ "Пальто зимове" в редакції Постанови КМ № 278 від 19.04.2017}

Плащ

Плащ із плащової тканини темно-синього кольору, на підкладці з поліефірної тканини, прямого силуету, двобортний, із застібкою на петлі та формені ґудзики сріблястого кольору, з відкладним коміром і поясом.

Пілочки з відлітними кокетками, з боковими прорізними кишенями з листочками. Спинка з відлітною кокеткою, яка пристібається до спинки на потайний ґудзик і петлю, розташовану посередині обшивки нижнього зрізу кокетки. Спинка із швом посередині, який закінчується шліцом. У бокових швах плаща - хомутики для протягування пояса, який застібається на пряжку.

Рукави вшивні, двошовні. У нижній частині середніх швів рукавів вшито пати, які пристібаються до рукавів на петлю та формений ґудзик сріблястого кольору. Задня частина рукава з виточкою в ділянці ліктя.

У шви вшивання рукавів ушито погони, які застібаються на петлі та формені ґудзики сріблястого кольору. На підборті лівої пілочки оброблено нагрудну прорізну кишеню “в рамку”, яка застібається на тасьму “блискавка”.

Плащ до низу на підкладці, із знімною підстібкою з напіввовняної пальтової тканини.

Плащ жіночий

Плащ із плащової тканини темно-синього кольору, з центральною потайною застібкою на петлі та ґудзики (верхня петля наскрізна, застібається на формений ґудзик сріблястого кольору), з поясом.

Пілочки на кокетках, з пришивними планками та з боковими прорізними кишенями з листочками. Спинка на кокетці, із швом посередині, який закінчується шліцом. У бокових швах - хомутики для пояса, який застібається на пряжку.

Комір відкладний.

Рукави вшивні, двошовні, у нижній частині з патами, які прикріплюються до рукавів форменими ґудзиками сріблястого кольору.

Плащ до низу на підкладці, із знімною підстібкою з напіввовняної пальтової тканини.

У шви вшивання рукавів ушито погони, які застібаються на петлі та формені ґудзики сріблястого кольору.

Куртка зимова

Куртка зимова типу А з плащової тканини темно-синього кольору з мембранним покриттям, на підкладці з поліефірної тканини із шаром утеплювача, укорочена, з центральною застібкою на тасьму “блискавка” з двома бігунками та металеві кнопки, розташовані на нашивній планці, із знімним капюшоном.

Пілочки з відрізними кокетками, які суцільновикроєні з кокеткою спинки. Пілочки складаються з трьох частин - верхньої, середньої та нижньої. Угорі верхніх частин пілочок під швом пришивання кокетки з боку пройм нашито по одному хомутику з тканої синтетичної стрічки. Середня частина пілочки з накладною кишенею для документів із застібкою у двох точках на текстильну стрічку “велькро” вздовж краю борта. Угорі середніх частин пілочок оброблено нагрудні прорізні кишені “у рамку”, які застібаються на тасьму “блискавка”. У шов вшивання тасьми “блискавка” вшито планки із текстильною стрічкою “велькро”, до яких кріпляться знімні планшети. У нагрудну прорізну кишеню лівої пілочки, крім того, ушито платформу з двома металевими блочками чорного кольору для кріплення бейджика. Нижні зрізи верхніх частин пілочок утворюють відлітні планки, які закривають входи в нагрудні кишені. На відлітній планці лівої пілочки біля борта обметано петлю. Нижні частини пілочок з прорізними кишенями “у рамку” та складками, які закривають входи в кишені.

Спинка складається з двох частин - верхньої та нижньої. У шві пришивання кокетки спинки оброблено кишеню, яка застібається на тасьму “блискавка”. У шов вшивання тасьми “блискавка” вшито планку з текстильною стрічкою “велькро”, до якої кріпиться знімний планшет. У бокові шви вшито тасьму “блискавка” з двома бігунками. Пілочки та спинка з пришивним поясом, який стягнуто еластичною стрічкою, з патами в ділянці бокових зрізів, які застібаються на металеві кнопки, для регулювання щільності облягання.

Рукави вшивні, двошовні, з пришивними манжетами, частково стягнутими еластичною стрічкою, з патами для регулювання щільності облягання манжет. Унизу передніх частин рукавів оброблено прорізні кишені з листочками, які застібаються на тасьму “блискавка”.

Комір стійка, у шов вшивання якого вшито дві планки, одна з яких з тасьмою “блискавка” для пристібання капюшона. Комір з кишенею для зберігання капюшона, із застібкою на кнопки вздовж нижнього краю. Кінці коміра з обшивками з флісу для фіксації коміра флісової вітровки.

Капюшон з козирком, складається з трьох частин - середньої та двох бокових. Середня частина капюшона з патою, яка застібається на текстильну застібку, для регулювання об’єму капюшона. Уздовж лицьового вирізу капюшона - куліса, в яку протягнуто еластичний шнур. На бокових частинах капюшона розташовано люверси (по два з кожного боку), через які виведено назовні еластичний шнур у вигляді петлі з фіксатором для регулювання щільності облягання. Бортові зрізи капюшона із застібкою на дві металеві кнопки. Уздовж нижнього зрізу капюшона пришито тасьму “блискавка”. Капюшон на підкладці з флісу.

У бігунки тасьми “блискавка” протягнуто і зшито у вигляді петлі тасьму для полегшення застібання. На підкладці пілочок оброблено внутрішні кишені.

На лівій пілочці підкладки та знімного підстібання - внутрішні накладні кишені, які застібаються на текстильну стрічку “велькро”.

Куртка комплектується утеплювальною вітровкою з флісу.

Вітровка з флісового полотна темно-синього кольору з центральною застібкою на тасьму “блискавка”, на підкладці з поліефірної тканини, з коміром-стійкою та рукавами, що відстібаються.

Пілочки з кокетками, з накладними нагрудними кишенями із застібкою у двох точках на текстильну стрічку “велькро” вздовж краю борта, з боковими прорізними кишенями, які застібаються на тасьму “блискавка”. Пройми обшивні, з тасьмою “блискавка” із зворотного боку вздовж шва нашивання обшивки. У шов вшивання коміра-стійки в горловину спинки вшито текстильну стрічку з металевою кнопкою на кінці для кріплення утеплювальної вітровки до куртки.

У бокові шви вітровки вшито тасьму “блискавка” з двома бігунками. Нижні зрізи пілочок та спинки з куліскою, в яку протягнуто еластичну стрічку, з патами в ділянці бокових зрізів, які застібаються на металеві кнопки, для регулювання щільності облягання. У бігунки тасьми “блискавка” протягнуто і зшито у вигляді петлі тасьму для полегшення застібання.

Рукави одношовні, з тасьмою “блискавка” вздовж окату. Низ рукавів з куліскою, в яку протягнуто еластичну стрічку. У нижній частині рукавних швів вітровки вшито текстильну стрічку у вигляді петлі для кріплення до куртки.

Куртка зимова типу Б з плащової тканини темно-синього кольору з мембранним покриттям, на підкладці з поліефірної тканини із шаром утеплювача, укорочена, з центральною застібкою на тасьму “блискавка” з двома бігунками та металеві кнопки, розташовані на нашивній планці, із знімним капюшоном.

Пілочки з відрізними кокетками, які суцільновикроєні з кокеткою спинки. Пілочки складаються з трьох частин - верхньої, середньої та нижньої. Угорі верхніх частин пілочок під швом пришивання кокетки з боку пройм нашито по одному хомутику з тканої синтетичної стрічки. Середня частина пілочки з накладною кишенею для документів із застібкою у двох точках на текстильну стрічку “велькро” уздовж краю борта. Угорі середніх частин пілочок оброблено нагрудні прорізні кишені “у рамку”, які застібаються на тасьму “блискавка”. У шов вшивання тасьм “блискавка” вшито планки із текстильною стрічкою “велькро”, до яких кріпляться знімні планшети. У нагрудну прорізну кишеню лівої пілочки, крім того, вшито платформу з двома металевими блочками чорного кольору для кріплення бейджика. Нижні зрізи верхніх частин пілочок утворюють відлітні планки, які закривають входи в нагрудні кишені. На відлітній планці лівої пілочки біля борта обметано петлю. Нижні частини пілочок з прорізними кишенями “у рамку” та складками, які закривають входи в кишені.

Спинка складається з двох частин - верхньої та нижньої. У шві пришивання кокетки спинки оброблено кишеню, яка застібається на тасьму “блискавка”. У шов вшивання тасьми “блискавка” вшито планку із текстильною стрічкою “велькро”, до якої кріпиться знімний планшет. У бокові шви вшито тасьму “блискавка” з двома бігунками. Пілочки та спинка з пришивним поясом, який стягнуто еластичною стрічкою, з патами в ділянці бокових зрізів, які застібаються на металеві кнопки, для регулювання щільності облягання. На поясі - хомутики для спорядження.

Рукави вшивні, двошовні, з пришивними манжетами, частково стягнутими еластичною стрічкою, з патами для регулювання щільності облягання манжет. Унизу передніх частин рукавів оброблено прорізні кишені з листочками, які застібаються на тасьму “блискавка”. У шви вшивання рукавів ушито погони, які застібаються на петлі та формені ґудзики сріблястого кольору.

Комір-стійка, у шов вшивання якого вшито дві планки, одна з яких з тасьмою “блискавка” для пристібання капюшона. Комір з кишенею для зберігання капюшона, із застібкою на кнопки вздовж нижнього краю. Кінці коміра з обшивками з флісу для фіксації коміра флісової вітровки.

Капюшон з козирком, складається з трьох частин - середньої та двох бокових. Середня частина капюшона з патою, яка застібається на текстильну застібку, для регулювання об’єму капюшона. Уздовж лицьового вирізу капюшона куліса, в яку протягнуто еластичний шнур. На бокових частинах капюшона розташовано люверси (по два з кожного боку), через які виведено назовні еластичний шнур у вигляді петлі з фіксатором для регулювання щільності облягання. Бортові зрізи капюшона із застібкою на дві металеві кнопки. Уздовж нижнього зрізу капюшона пришито тасьму “блискавка”. Капюшон на підкладці з флісу.

У бігунки тасьми “блискавка” протягнуто і зшито у вигляді петлі тасьму для полегшення застібання. На підкладці пілочок оброблено внутрішні кишені.

Куртка має один шар утеплювача та знімну підстібку із штучного хутра, яка пристібається до куртки вздовж бортів та по горловині на тасьму “блискавка”. На лівій пілочці підкладки та знімної підстібки - внутрішні накладні кишені, які застібаються на текстильну стрічку “велькро”.

Куртка зимова типу В з плащової тканини темно-синього кольору або в колористиці “камуфляж” з мембранним покриттям на підкладці з поліефірної тканини, подовжена, з центральною застібкою на тасьму “блискавка” з двома бігунками та текстильними застібками “велькро”, які розташовані на нашивній планці, із знімним капюшоном.

Пілочки складаються з трьох частин - кокетки, середньої та нижньої частини. Угорі середніх та нижніх частин пілочок оброблено прорізні кишені “у рамку”, які застібаються на тасьму “блискавка”. Нижні зрізи кокеток та середніх частин пілочок обшивні і утворюють відлітні планки, які закривають входи в нагрудні та бокові кишені. На лівій пілочці нашито накладну деталь у формі прямокутника з двома металевими блочками, розташованими одна над одною. У бігунки тасьми “блискавка” протягнуто і зшито у вигляді петлі смужки з тканини верху для полегшення застібання.

Спинка на кокетці, з обшивними складками. На спинці під кокеткою розташовано напис “ПОЛІЦІЯ” білого кольору або кольору хакі у формі прямокутника, який виконується промисловим методом шовкографії пластизолевими барвниками. У ділянці бокових швів куртки на рівні лінії талії - хомутики для спорядження.

Рукави вшивні, одношовні, з пришивними манжетами, частково стягнутими двома рядами еластичної стрічки. На рукавах у ділянці ліктів - підсилювальні накладки. У шви вшивання рукавів ушито погони, які застібаються на петлі та формені ґудзики сріблястого кольору.

Комір-стійка, у шві вшивання якого вшито одну частину тасьми “блискавка” для пристібання капюшона. Капюшон складається із середньої, бокових та нижньої частин. Середня та бокові частини капюшона на підкладці з флісу. Розміри та об’єм капюшона регулюються за допомогою пати та двох куліс - горизонтальної та по лицьовому вирізу. У куліси протягнуто еластичні шнури, довжина яких регулюється розташованими на них фіксаторами. Над кулісою на середній частині капюшона розміщений фігурний клапан, який прикриває фіксатор горизонтальної куліси та застібається на текстильну застібку. На середній частині капюшона розміщена пата, яка застібається на текстильну застібку. Уздовж нижнього зрізу капюшона пришито другу частину тасьми “блискавка”.

З внутрішнього боку куліси лицьового вирізу оброблено петлю, а з внутрішнього боку нижньої частини капюшона пришито ґудзик для пристібання капюшона в неробочому стані.

Куртка має один шар утеплювача та знімну підстібку із штучного хутра, яка пристібається до куртки вздовж бортів та по горловині на тасьму “блискавка”, а по лінії низу в ділянці бокових швів фіксується за допомогою пат, які застібаються на металеву кнопку (одна пата пришита до низу підстібки, а друга вшита в підгин низу куртки). На лівій пілочці підкладки та знімної підстібки - внутрішні накладні кишені, які застібаються на текстильну стрічку “велькро”.

Низ куртки оброблений швом упідгин із закритим зрізом. По лінії талії та низу куртка стягується за допомогою шнура з фіксатором.

Напівкомбінезон зимовий

Напівкомбінезон з плащової тканини темно-синього кольору або в колористиці “камуфляж” з мембранним покриттям на підкладці з поліефірної тканини із шаром утеплювача, відрізний по лінії талії, з тасьмою “блискавка” в середньому шві передніх половинок і трьома петлями та ґудзиками на нагрудній частині.

Передні половинки з прорізними кишенями, які застібаються на тасьму “блискавка”, на рівні лінії колін передніх половинок нашито підсилювальні накладки. Задні половинки з підсилювальними накладками в ділянці сидіння та відрізними клинами. Спинка із середнім швом. По лінії талії - куліска з еластичною тасьмою і п’ять хомутиків для ременя. Бретелі одним кінцем пришиті до спинки, а другим кріпляться до нагрудних частин за допомогою петель та ґудзиків. Бретелі стягнуті еластичною тасьмою.

Низ напівкомбінезона із штрипками, які прикріплюються ґудзиками на обох кінцях.

Куртка демісезонна

Куртка подовжена, з плащової тканини чорного кольору з мембранним покриттям, із знімним капюшоном, з центральною застібкою на тасьму “блискавка” та двома кнопками, розташованими на нашивній планці.

Пілочки з відрізними кокетками, у шві пришивання яких розташовано нагрудні потайні кишені, які застібаються на тасьму “блискавка”, з накладними деталями, у шві пришивання яких оброблено вертикальні потайні кишені, що застібаються на тасьму “блискавка”, з боковими кишенями із застібкою на тасьму “блискавка”.

Спинка складається з двох деталей - верхньої та нижньої. У шві з’єднання верхньої та нижньої частин спинки (ліворуч та праворуч) оброблено наскрізні отвори. На нижній частині спинки оброблено отвір з листочкою, який застібається на тасьму “блискавка”.

Рукави комбіновані, із суцільновикроєними кокетками спинки та пілочок. У шві з’єднання кокетки спинки з верхньою частиною спинки оброблено кишеню, в якій кріпиться планшет з написом “ПОЛІЦІЯ”. Кишеня застібається на тасьму “блискавка”. На верхніх частинах рукавів оброблено потайні кишені, які застібаються на тасьму “блискавка”. Низ рукавів з пришивними манжетами, частково стягнутими еластичною стрічкою, та клапанами для регулювання щільності облягання, які застібаються на текстильну застібку.

Комір-стійка. У комірі оброблено кишеню для капюшона, який прикріплюється до горловини за допомогою тасьми “блискавка”.

По низу куртки в ділянці бокових швів - хлястики, які пристібаються кнопками. У рукавно-бокові шви куртки вшито тасьму “блискавка”.

Куртка комплектується утеплювальною вітровкою із флісу, комбінованою з тканиною верху.

Костюм (куртка, брюки) спеціального призначення

Костюм типу А з плащової тканини в колористиці “камуфляж” з водовідштовхувальним просоченням.

Куртка з капюшоном, з центральною потайною застібкою на тасьму “блискавка” з двома бігунками і чотири текстильні стрічки “велькро”, розташовані на бортах пілочок. Пілочки з відрізними кокетками, з двома нагрудними прорізними кишенями та двома боковими накладними кишенями. На кокетці правої пілочки над швом її пришивання розташовано напис “ПОЛІЦІЯ” кольору хакі у формі прямокутника, який виконується промисловим методом шовкографії пластизолевими барвниками. На кокетці лівої пілочки над швом її пришивання розташована платформа із текстильної стрічки “велькро” для кріплення знімного планшета. Нагрудні прорізні кишені з листочками, з клапанами у формі прямокутника із зрізаними кутами, які застібаються на дві текстильні стрічки “велькро”. Бокові накладні кишені з клапанами у формі прямокутника із зрізаними кутами, які застібаються на дві текстильні стрічки “велькро”. Бокові кишені об’ємні, з двома м’якими застроченими складками, подвійні, з двома входами (зверху та збоку). Верхній зріз бокової кишені з еластичним шнуром у шві підгину. Угорі накладної кишені (у центральній частині ділянки підгину верхнього зрізу) з лицьового боку обметано дві горизонтальні петлі, через які у вигляді петлі протягнуто еластичний шнур з пластмасовим фіксатором. Кінці еластичного шнура закріплено по боках кишені.

Спинка на кокетці, кокетка із швом посередині (кокетки пілочок і спинки суцільновикроєні, без плечового шва). На спинці під кокеткою розташовано напис “ПОЛІЦІЯ” кольору хакі у формі прямокутника, який виконується промисловим методом шовкографії пластизолевими барвниками.

Рукави вшивні, одношовні, з пришивними нижніми частинами, які по низу стягнуто еластичною стрічкою. На рукавах нашито накладні об’ємні кишені з клапанами, які застібаються на текстильну стрічку “велькро”, у ділянці ліктів - підсилювальні накладки, які одночасно є кишенями для протиударних вставок. Вхід у накладки-кишені застібається на текстильну стрічку “велькро” і розташований у швах нашивання нижніх зрізів накладок. У передній частині рукавів нижче лінії ліктя рукав стягнуто еластичною стрічкою, протягнутою в куліску. Бокові зрізи куліски вшито в нижній шов рукава та шов нашивання підсилювальної накладки. На кишені та клапани нашито платформу з текстильної стрічки “велькро” для кріплення знімних нарукавних знаків.

Капюшон вшивний, складається із середньої та двох бокових частин і козирка. Бокові частини капюшона по краю борта застібаються на текстильну стрічку “велькро”. По лицьовому вирізу капюшон стягується шнуром, на кінцях якого пластмасові наконечники. На бокових частинах капюшона в ділянках борта розташовано по два отвори з металевими блочками, в які з куліски лицьового вирізу протягнуто шнур у вигляді петлі з фіксатором для регулювання щільності облягання. Кінець шнура виводиться на зворотний бік куртки. На рівні лінії потилиці куліска з еластичним шнуром для регулювання об’єму капюшона. У ділянці потилиці на середній частині капюшона розташовано два отвори з металевими блочками, через які петлею протягнуто еластичний шнур з фіксатором на лицьовий бік. Уздовж куліски розташована нашивна планка. Капюшон на підкладці з тканини верху.

Кокетка спинки та кокетки пілочок на підкладці з тканини верху. На лівій пілочці із зворотного боку у шві пришивання кокетки - накладна кишеня з клапаном, який застібається на текстильну стрічку “велькро”. По лінії талії куртки - куліска, в яку протягнуто еластичну стрічку.

По низу куртки - пришивна куліска, в яку протягнуто шнур з фіксатором. Кінці шнура закріплено за допомогою стрічок, пришитих у вигляді петель.

Брюки прямої форми по всій довжині, із суцільновикроєним поясом, який стягується двома рядами еластичної стрічки та шнуром, протягнутим у куліску нижнього ряду. У ділянці бокових швів у шов оброблення верхнього зрізу пояса вшито пластикові рамки для кріплення підтяжок. На пояс нашито шість хомутиків.

У середньому шві передніх половинок застібка на тасьму “блискавка” з двома бігунками, у верхній частині застібки гульфик застібається на дві петлі та ґудзики, розташовані на поясі.

Передні половинки з боковими кишенями з листочками, які застібаються на текстильну стрічку “велькро”. У ділянці стегон на обох передніх половинках нашито накладні кишені з клапанами у формі прямокутника із зрізаними кутами, які застібаються на дві текстильні стрічки “велькро”. Накладні кишені об’ємні, з двома м’якими застроченими складками. Верхній зріз бокової кишені з еластичним шнуром у шві підгину. Угорі накладної кишені (у центральній частині ділянки підгину верхнього зрізу) з лицьового боку обметано дві горизонтальні петлі, через які у вигляді петлі протягнуто еластичний шнур з пластмасовим фіксатором. Кінці еластичного шнура закріплено по боках кишені.

Передні половинки з підсилювальними накладками та двома м’якими складками у ділянці колін (по одній у боковому та кроковому шві). Підсилювальні накладки одночасно є кишенями для протиударних вставок. Вхід у накладки-кишені застібається на текстильну стрічку “велькро” і розташований у швах нашивання нижніх зрізів накладок.

Задні половинки з відрізним поясом. Верхні частини задніх половинок з підсилювальними накладками у ділянці сидіння. На задніх половинках нижче лінії колін - куліски, в які протягнуто еластичну стрічку. Бокові зрізи куліски вшито в боковий та кроковий шви. Низ брюк стягнуто еластичною стрічкою. По низу брюк пришито мабути із штрипками та тримачами з еластичної тасьми.

Брюки із знімними підтяжками з еластичної стрічки чорного кольору. Кріплення підтяжок до брюк здійснюється за допомогою текстильної стрічки “велькро”, пришитої до кінців еластичної стрічки.

Костюм типу Б з плащової тканини темно-синього кольору, кольору хакі або в колористиці “камуфляж” з водовідштовхувальним просоченням.

Куртка на підкладці із змішаної тканини, з центральною застібкою на тасьму “блискавка” з двома бігунками і планкою, нашитою на ліву пілочку. Нашивна планка застібається на п’ять петель та ґудзиків, які прикріплено до правої пілочки за допомогою текстильної тасьми.

Пілочки з двома прорізними нагрудними кишенями з клапанами фігурної форми, які застібаються на петлю та ґудзик, прикріплений до пілочки за допомогою текстильної тасьми. Бокові сторони клапанів пришито до пілочок. Унизу пілочок розташовано бокові накладні об’ємні кишені з клапанами, які застібаються на дві потайні петлі та ґудзики, прикріплені до кишень за допомогою текстильної тасьми. На лівій пілочці в ділянці борта під нашивною планкою оброблено вертикальну прорізну кишеню, яка застібається на тасьму “блискавка”. На пілочках над кишенями розташовано платформи з текстильної стрічки “велькро” для кріплення знімних планшетів.

Спинка пряма, з відрізною напіввідлітною кокеткою та вентиляційним каналом, розташованим під нею. Кокетка суцільновикроєна з планшетом у формі прямокутника, на який нашито текстильну стрічку “велькро”. Планшет фіксується на спинці трьома вертикальними текстильними стрічками “велькро”. Кокетка спинки з підкладкою із синтетичного трикотажного сітчастого полотна. Кокетка з підкладкою утворює потайну кишеню для вкладення відлітного планшета в разі потреби, при цьому кокетка по лінії згину фіксується на спинці за допомогою текстильної стрічки “велькро”.

Рукави вшивні, двошовні, з патами по низу для регулювання щільності облягання, які вшито в нижні шви. Пати застібаються на ґудзики, які прикріплено до рукава за допомогою текстильної тасьми. На рукави нашито накладні об’ємні кишені з клапанами у формі прямокутника із зрізаними кутами, які застібаються на текстильну стрічку “велькро”. На кишені та клапани нашито платформи з текстильної стрічки “велькро” для кріплення знімних нарукавних знаків. У ділянці ліктів - підсилювальні накладки із синтетичної тканини в колористиці “камуфляж”, які одночасно є кишенями для протиударних вставок. Вхід у накладки-кишені застібається на текстильну стрічку “велькро” і розташований у нижній частині накладок. Верхній зріз накладки оброблено швом упідгин і прикріплено до рукава двома закріпками. На передній частині рукава нижче лінії ліктя рукав стягнуто еластичною стрічкою, протягнутою в куліску, з можливістю регулювання щільності прилягання рукава до руки. Бокові зрізи куліски вшито в нижній шов рукава та шов нашивання підсилювальної накладки. Задня частина рукава в ділянці вшивання пати з куліскою, в яку протягнуто еластичну стрічку.

Капюшон вшивний, складається з чотирьох частин - двох бокових та двох середніх. Лицьовий виріз капюшона фігурної форми з імітацією козирка. Уздовж лицьового вирізу капюшона оброблено куліску, в яку протягнуто еластичний шнур. Кінці еластичного шнура закріплено по краях куліски. На бокових частинах капюшона на кулісці розташовано люверси (по два з кожного боку), через які виведено назовні еластичний шнур у вигляді петлі з фіксатором для регулювання щільності облягання. У ділянці потилиці капюшон стягується шнуром з фіксатором, протягнутим у куліску, для регулювання об’єму. На нижній деталі середньої частини капюшона в ділянці куліски розташовано два люверси, через які виведено назовні еластичний шнур у вигляді петлі з фіксатором для регулювання щільності облягання. Нижній зріз верхньої деталі середньої частини капюшона оброблено у вигляді клапана, який закриває еластичний шнур з фіксатором. Капюшон на підкладці із змішаної тканини.

На підкладці правої пілочки - внутрішня накладна кишеня, яка застібається на тасьму “блискавка”.

По низу куртки - пришивна планка фігурної форми.

Куртка комплектується утеплювальною вітровкою із флісу, комбінованого з тканиною верху.

Вітровка з флісового полотна темно-синього кольору або кольору хакі, з центральною застібкою на тасьму “блискавка”, з коміром-стійкою.

Пілочки з боковими прорізними кишеням з клапанами, які застібаються на петлі та ґудзики. Із зворотного боку пілочок у ділянці бокових кишень нашито накладки з підкладкової тканини. На пілочках у ділянці грудей розташовані платформи з текстильної стрічки “велькро” для кріплення знімних планшетів. На лівій пілочці під платформою з текстильної стрічки “велькро” пришито погон, який застібається на петлю та ґудзик. Погон з текстильною стрічкою “велькро”. Пілочки та спинка з нашивними кокетками. У шов ушивання коміра-стійки в горловину спинки вшито текстильну стрічку з металевою кнопкою на кінці для кріплення утеплювальної вітровки до куртки.

Рукави вшивні, одношовні з накладними кишенями з вертикальним входом, який застібається на тасьму “блискавка”. У ділянці ліктів на рукави нашито підсилювальні накладки. Низ рукавів оброблено обшивками та стягнуто еластичною стрічкою.

У нижній частині бокових та рукавних швів вітровки вшито текстильну стрічку у вигляді петлі для кріплення до куртки.

Уздовж низу вітровки з внутрішнього боку - обшивка.

Верхній комір, нашивні кокетки пілочок та спинки, погон, клапани бокових кишень, накладні кишені рукавів, обшивки низу рукавів та низу вітровки виготовлені із змішаної тканини в колористиці “камуфляж”, підсилювальні накладки рукавів - із синтетичної тканини в колористиці “камуфляж”.

Брюки прямої форми по всій довжині, із суцільновикроєним поясом, який застібається на дві петлі та ґудзики. На пояс нашито сім хомутиків з основної тканини. Щільність прилягання пояса брюк регулюється синтетичною ремінною тасьмою з пластмасовими пряжками, протягнутою через хомутики в куліску задньої частини пояса.

У середньому шві передніх половинок застібка на тасьму “блискавка”.

Передні половинки з відрізними бочками, які утворюють бокові кишені. У ділянці стегон на обох передніх половинках нашито накладні об’ємні кишені з клапанами фігурної форми, які застібаються на дві потайні петлі та ґудзики, які прикріплено до кишень за допомогою текстильної тасьми. У шві пришивання клапанів кишень оброблено ділянку (отвір) для швидкого доступу до кишені.

Передні половинки з підсилювальними накладками із синтетичної тканини в колористиці “камуфляж” у ділянці колін. Підсилювальні накладки одночасно є кишенями для протиударних вставок. Вхід у накладки-кишені застібається на текстильну стрічку “велькро” і розташований у швах нашивання нижніх зрізів накладок.

Задні половинки з підсилювальними накладками в ділянці сидіння, у верхньому шві нашивання яких оброблено входи в кишені. Входи у задні кишені фіксуються текстильними стрічками “велькро”. На задніх половинках на рівні лінії колін та внизу брюк оброблено куліски, в які протягнуто еластичні стрічки.

Унизу брюк у ділянках крокових швів - підсилювальні накладки у формі трапеції із синтетичної тканини в колористиці “камуфляж”.

Низ брюк оброблено швом упідгин.

Брюки із знімними підтяжками з еластичної стрічки захисного кольору. Кріплення підтяжок до брюк здійснюється за допомогою пластикових пряжок і текстильної стрічки “велькро”, пришитої до підсилювальних деталей на кінцях еластичної стрічки.

Плащ-накидка

Плащ-накидка типу А із синтетичної тканини з полімерним плівковим покриттям або напиленням (водонепроникність 100 відсотків) чорного кольору або кольору хакі, з центральною потайною застібкою на п’ять петель та ґудзиків, з відкладним коміром та капюшоном.

На пілочках поздовжні прорізи з листочками, які застібаються на два ґудзики. З внутрішнього боку листочок - утримувачі для рук.

У згорнутому вигляді плащ-накидка носиться або зберігається в чохлі прямокутної форми, із застібкою на тасьму “блискавка”, ручкою для носіння в руках, хомутиками для носіння на ремені та з петлею для підвішування.

Плащ-накидка типу Б із синтетичної тканини чорного кольору, кольору хакі або в колористиці “камуфляж” з полімерним плівковим покриттям або напиленням (водонепроникність 100 відсотків).

Плащ-накидка з капюшоном, лицьовий виріз якого стягується шнуром з фіксатором. Капюшон із швом посередині. Шви плащ-накидки проклеєні спеціальною стрічкою.

Уздовж бокових сторін розташовано подвійні металеві кнопки, між якими посередині встановлено по одному металевому люверсу з кожного боку, уздовж низу плащ-накидки в кутах і посередині пілочки та спинки - металеві люверси.

Костюм-дощовик (куртка, брюки)

Костюм-дощовик із синтетичної тканини чорного кольору з полімерним плівковим покриттям або напиленням (водонепроникність 100 відсотків).

Куртка подовжена, із центральною застібкою на тасьму “блискавка” до низу і чотири текстильні застібки, розташовані на нашивній планці. Пілочки та спинка розрізні, складаються з трьох частин - верхньої частини із суцільновикроєними рукавами, нижньої та центральної частини.

На спинці нашито напис “ПОЛІЦІЯ” із світлоповертальної стрічки. Під написом нашито світлоповертальну смугу.

На пілочках, спинці та рукавах нашито світлоповертальні стрічки. У нижній частині бокових швів оброблено розрізи, у підгин низу рукавів прокладено еластичну стрічку. У швах з’єднання верхніх частин спинки та пілочок із центральними частинами оброблено прорізи для вентиляції.

Куртка з пришивним капюшоном, лицьовий виріз якого стягується шнуром. На потиличній частині капюшона пришито хлястик для регулювання об’єму капюшона, який пристібається текстильною застібкою, та нашито світлоповертальну стрічку.

Брюки прямої форми по всій довжині. У середньому шві передніх половинок оброблено гульфик. На нижній частині брюк нашито по дві світлоповертальні стрічки. У бокові шви брюк від ділянки стегон до низу вшито тасьму “блискавка” та вставки. У нижній частині бокових швів до передніх половинок брюк пришито хлястики, які застібаються на текстильну застібку. Брюки з пришивним поясом, у якому протягнуто два ряди еластичної стрічки та шнур.

Костюм у складеному вигляді зберігається в чохлі із синтетичної тканини темно-синього кольору з полімерним плівковим покриттям або напиленням прямокутної форми з пришивним клапаном, який застібається на текстильні застібки. У шов пришивання клапана вшито два хлястики, які протягуються через два хомутики, настрочені на задню стінку чохла, і застібаються на текстильну застібку для носіння костюма в чохлі на поясному ремені.

Костюм (куртка, штани) маскувальний

Із синтетичної сітки в колористиці “камуфляж”, у яку вплетено пасма штучних камуфлюючих волокон.

Куртка подовжена, прямого силуету, з капюшоном. Пілочка суцільна, рукави вшивні, довгі.

Штани прямої форми по всій довжині, з еластичним поясом. Щільність облягання верхнього зрізу брюк додатково регулюється шнуром, протягнутим всередину пояса.

Халат маскувальний

Халат маскувальний із плащової тканини білого кольору з водонепроникним просоченням.

Халат з капюшоном, лицьовий виріз якого стягується еластичним шнуром з пластмасовими наконечниками та фіксатором білого кольору. Капюшон із швом посередині. На пілочках оброблено дві наскрізні кишені з листочками, які застібаються на три текстильні стрічки “велькро”.

Уздовж бокових сторін розташовано металеві кнопки, між якими посередині встановлено по одному металевому люверсу з кожного боку, уздовж низу халата маскувального в кутах пілочки та спинки - металеві люверси, в які протягнуто шнури з пластмасовими наконечниками білого кольору.

У згорнутому вигляді халат маскувальний носиться або зберігається в чохлі з такої самої тканини. Чохол прямокутної форми, уздовж верхнього краю стягується шнуром з наконечниками та фіксатором білого кольору, з ручкою-петлею для носіння в руках та з хомутиками для носіння на ремені.

Костюм маскувальний

Костюм маскувальний із плащової тканини білого кольору з водонепроникним просоченням, складається з куртки та штанів.

Куртка прямого силуету, з капюшоном, лицьовий виріз якого стягується еластичним шнуром з пластмасовими наконечниками та фіксатором білого кольору. Капюшон із швом посередині.

Пілочка суцільна або із швом посередині. На пілочках оброблено дві наскрізні кишені з листочками, які застібаються на три текстильні стрічки “велькро”. Спинка суцільна або із швом посередині. Рукави вшивні типу “реглан”, по низу стягуються еластичним шнуром з фіксаторами.

Штани прямої форми з обшивним поясом, який стягується еластичною стрічкою та шнуром з наконечниками та фіксатором білого кольору. По низу штани стягнуто еластичним шнуром з фіксатором білого кольору.

У згорнутому вигляді костюм маскувальний носиться або зберігається в чохлі з такої самої тканини. Чохол прямокутної форми, уздовж верхнього краю стягується шнуром з наконечниками та фіксатором білого кольору, з ручкою-петлею для носіння в руках та з хомутиками для носіння на ремені.

Костюм (сорочка, брюки)

Костюм типу А із змішаної тканини темно-синього кольору.

Сорочка із застібкою до низу на ґудзики та петлі, розташовані на нашивній планці. Пілочки із складками, застроченими з верху до низу вздовж згину посередині пілочок, з накладними кишенями фігурної форми для документів, які імітують кокетки і застібаються на текстильну стрічку “велькро” з боку бортів сорочки, з накладними нагрудними кишенями з клапанами фігурної форми, які застібаються на текстильну стрічку “велькро”. При нашиванні клапанів на пілочки у швах нашивання з боку бортів пілочок утворено отвори для швидкого вкладення олівця в кишені. У нижньому куті клапанів обметано по одній декоративній петлі та пришито по одному ґудзику (імітація застібки). Накладні кишені із складкою, застроченою посередині з верху до низу. При нашиванні кишень на пілочки застрочені складки пілочок і кишень співпадають і утворюють одну лінію. На лівій пілочці над нагрудною кишенею нашито накладну деталь у формі прямокутника з двома металевими блочками, розташованими одна над одною. Із зворотного боку лівої пілочки в місці нашивання цієї накладної деталі розташовано посилювальну деталь у вигляді смужки з основної тканини, один кінець якої вшито в плечовий шов, а інший закріплено швом нашивання клапана.

Спинка з подвійною кокеткою, з двома обшивними складками у шві пришивання кокетки та трьома складками, застроченими з верху до низу (одна з них - посередині спинки, дві інші розташовані по обидва боки від неї).

Рукави вшивні, сорочкового крою, одношовні, довгі, з пришивними манжетами та двома складками по низу у шві пришивання манжет. Манжети застібаються на петлю та ґудзик (на манжеті розташовано два ґудзики для регулювання щільності облягання). Розрізи по низу рукавів оброблено із шліцами, які посередині застібаються на петлю та ґудзик. У верхній частині рукавів у ділянці пахв біля середнього шва з кожного боку оброблено по одному вентиляційному отвору. У шви вшивання рукавів вшито погони, які застібаються на петлі та ґудзики.

Комір відкладний на відрізному стояку, нижня частина якого виготовлена із синтетичного матеріалу темно-синього кольору. Комір застібається на петлю та ґудзик, розташовані по краях стояка. У шов ушивання коміра із зворотного боку сорочки вшито вішалку.

Низ сорочки оброблено швом упідгин із закритим зрізом.

Брюки прямої форми по всій довжині, із застібкою на тасьму “блискавка” у середньому шві передніх половинок та петлею, розташованою на відкоску, і ґудзиком, пришитим до обшивки гульфика.

Передні половинки з відрізними бочками, які утворюють бокові кишені. На передніх половинках - складки (по одній на кожній половинці), застрочені вздовж згину до низу.

Задні половинки з виточками та прорізними кишенями “у рамку”, які застібаються на петлю та ґудзик. Брюки з ластовицею.

Пояс пришивний, застібається на металеву кнопку, у ділянці бокових швів стягнутий двома рядами еластичної стрічки. На поясі брюк нашито сім хомутиків для ременя.

Низ брюк оброблено швом упідгин із закритим зрізом.

Костюм типу Б із змішаної тканини темно-синього кольору жіночий.

Сорочка із застібкою до низу на ґудзики та петлі, розташовані на нашивній планці, приталена. Пілочки з рельєфними швами з оздоблювальними строчками, з накладними кишенями фігурної форми для документів, які імітують кокетки і застібаються на текстильну стрічку “велькро” з боку бортів сорочки, з накладними нагрудними кишенями з клапанами фігурної форми, які застібаються на текстильну стрічку “велькро”. При нашиванні клапанів на пілочки у швах нашивання з боку бортів пілочок утворено отвори для швидкого вкладення олівця в кишені. У нижньому куті клапанів обметано по одній декоративній петлі та пришито по одному ґудзику (імітація застібки). Накладні кишені із складкою, застроченою посередині з верху до низу. При нашиванні кишень на пілочки рельєфні шви пілочок і застрочені складки кишень співпадають і утворюють одну лінію. На лівій пілочці над нагрудною кишенею нашито накладну деталь у формі прямокутника з двома металевими блочками, розташованими одна над одною. Із зворотного боку лівої пілочки у місці нашивання цієї накладної деталі розташовано посилювальну деталь у вигляді смужки з основної тканини, один кінець якої вшито в плечовий шов, а інший закріплено швом нашивання клапана.

Спинка з подвійною кокеткою, з двома обшивними складками у шві пришивання кокетки, з однією складкою посередині, застроченою з верху до низу. По обидва боки від застроченої складки розташовано по одному рельєфному шву з оздоблювальною строчкою.

Рукави вшивні, сорочкового крою, одношовні, довгі, з пришивними манжетами та з двома складками по низу у шві пришивання манжет. Манжети застібаються на петлю та ґудзик (на манжеті розташовано два ґудзики для регулювання щільності облягання). Розрізи по низу рукавів оброблено із шліцами, які посередині застібаються на петлю та ґудзик. У верхній частині рукавів у ділянці пахв біля середнього шва з кожного боку оброблено по одному вентиляційному отвору. У шви вшивання рукавів ушито погони, які застібаються на петлі та ґудзики.

Комір відкладний на відрізному стояку, нижня частина якого виготовлена із синтетичного матеріалу темно-синього кольору. Комір застібається на петлю та ґудзик, розташовані по краях стояка. У шов вшивання коміра із зворотного боку сорочки вшито вішалку.

Низ сорочки оброблено швом упідгин із закритим зрізом.

Брюки прямої форми по всій довжині, із застібкою на тасьму “блискавка” в середньому шві передніх половинок та петлею, розташованою на відкоску, і ґудзиком, пришитим до обшивки гульфика.

Передні половинки з відрізними бочками, які утворюють бокові кишені. На передніх половинках - складки (по одній на кожній половинці), застрочені вздовж згину до низу.

Задні половинки з виточками та прорізними кишенями “у рамку”, які застібаються на петлю та ґудзик. Брюки з ластовицею.

Пояс пришивний, застібається на металеву кнопку, у ділянці бокових швів стягнутий двома рядами еластичної стрічки. На поясі брюк нашито сім хомутиків для ременя.

Низ брюк оброблено швом упідгин із закритим зрізом.

Костюм типу В із змішаної тканини в колористиці “камуфляж”.

Сорочка з центральною потайною застібкою на тасьму “блискавка” з двома бігунками і трьома текстильними стрічками “велькро”, розташованими на бортах пілочок.

Пілочки з двома накладними нагрудними об’ємними кишенями з клапанами у формі прямокутника із зрізаними кутами, які застібаються на дві текстильні стрічки “велькро”. Кишені з двома входами (зверху та збоку). Між нагрудними кишенями, на борті лівої пілочки, нашито погон, який застібається на текстильну стрічку “велькро”. На правій пілочці над кишенею розташовано напис “ПОЛІЦІЯ” кольору хакі у формі прямокутника, який виконується промисловим методом шовкографії пластизолевими барвниками. На лівій пілочці над кишенею розташована платформа із текстильної стрічки “велькро” для кріплення знімного планшета.вгору