Документ z0650-18, чинний, поточна редакція — Прийняття від 07.05.2018
( Остання подія — Набрання чинності, відбулась 03.07.2018. Подивитися в історії? )

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

07.05.2018  № 202


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
31 травня 2018 р.
за № 650/32102

Про затвердження Зразків спеціального одягу, взуття, спорядження та інших предметів речового майна військовослужбовців Державної прикордонної служби України

Відповідно до частини шостої статті 7 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» та з метою впровадження зразків спеціального одягу, взуття, спорядження та інших предметів речового майна військовослужбовців Державної прикордонної служби України НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Зразки спеціального одягу, взуття, спорядження та інших предметів речового майна військовослужбовців Державної прикордонної служби України, що додаються.

2. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр оборони України
генерал армії України


С.Т. Полторак

ПОГОДЖЕНО:

Міністр внутрішніх справ України

Т.в.о. Голови
Державної прикордонної служби України
генерал-лейтенантА.Б. АваковВ. СерватюкЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
оборони України
07 травня 2018 року № 202


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
31 травня 2018 р.
за № 650/32102

ЗРАЗКИ
спеціального одягу, взуття, спорядження та інших предметів речового майна військовослужбовців Державної прикордонної служби України

I. Головні убори

Кашкет спеціальний

Кашкет із змішаної тканини оливкового або темно-синього кольору складається з денця овальної форми, стінок, околички, канта, лакового козирка, обтягнутого шкірою чорного кольору, філігранного ремінця золотистого кольору, який прикріплюється двома форменими ґудзиками золотистого кольору. На стінках кашкета - по два вентиляційних отвори з обох боків.

Спереду на околичці кашкета кріпиться кокарда золотистого кольору.

Блайзер спеціальний

Блайзер зі змішаної тканини оливкового або темно-синього кольору складається з головки та козирка. Головка виробу складається з шести (передніх, бокових та задніх) клинів з обметаними отворами, двох тасьм з текстильною застібкою та начільника зсередини. Місце зшитих клинів оброблено обтяжною кнопкою. Козирок формостійкий з кантом, верхньою та нижньою деталями.

II. Обмундирування

Cорочка спеціальна

Cорочка зі змішаної тканини з комбінованим переплетенням «Ripstop» оливкового або темно-синього кольору складається з правої та лівої пілочок, спинки, кокетки спинки, рукавів, коміра, кишень та накладок. Сорочка має центральну застібку на планці з обметаними петлями та ґудзиками. Пілочка з настрочною кокеткою та накладною об’ємною кишенею з клапаном. Кокетка пілочки є кишенею. Спинка з відлітною кокеткою та підкладкою. Рукави з верхньою і нижньою частинами та ліктьовими накладками, манжетами знизу. Комір з відрізною стійкою.

Виріб комплектується парою плечових та одним нагрудним погоном.

Теніска спеціальна

Теніска з трикотажного полотна чорного, оливкового або темно-синього кольору складається з відкладного коміра, пілочки з верхньою застібкою на три ґудзики, спинки, коротких вшивних рукавів. На кінцях бокових швів - розрізи. У нижній частині застібки - хлястик для кріплення жетона, на лівому рукаві розташована внутрішня кишеня.

Штани спеціальні

Штани зі змішаної тканини з комбінованим переплетенням «Ripstop» оливкового або темно-синього кольору складаються з передніх верхніх, передніх колінних, передніх нижніх та задніх половинок, колінних посилювачів, кишень та пояса. Штани застібаються гульфиком із застібкою-блискавкою та кнопкою на поясі. На передніх верхніх половинках оброблено бокові кишені. Підкладку бокових кишень оброблено відповідно до пояса рухомо. Передні колінні частини виробу зсередини оброблено підсилювальною накладкою з кишенею знизу для демпферної вставки. На задніх половинках настрочено підсилювальні накладки, а також розташовано задні прорізні кишені з листочкою та вшивним клапаном. На бокових швах - стегнові об’ємні накладні кишені з клапанами. Пояс пришивний складається з двох передніх та основної частин. Передні частини пояса зсередини оброблено кулісою під еластичну тасьму. Основна частина пояса є кулісою з вшитою еластичною тасьмою під куліси передніх частин. По поясу нашито чотири широкі та один вузький хомутики.

Куртка спеціальна

Куртка зі змішаної тканини оливкового або темно-синього кольору, прямого силуету з центральною внутрішньою застібкою-блискавкою, яка переходить на комір-стійку, та знімним капюшоном. Пілочки з прорізними кишенями з листочками, які застібаються на застібку-блискавку. Спинка пряма на кокетці, з обшивними фігурними складками від кокетки до рельєфних швів спинки (або без них) та бокових частин, подовжена, з фігурним низом. Бокові частини куртки спільні для пілочок та спинки. Рукави вшивні двошовні з пришивними манжетами. На рукавах у ділянці ліктів розміщено зміцнювальні накладки.

Куртка утеплена бавовняна

Куртка зі змішаної тканини камуфльованого кольору, прямого силуету з центральною внутрішньою застібкою-блискавкою, яка переходить на комір-стійку, та знімним капюшоном. Пілочки з прорізними кишенями з листочками, які застібаються на застібку-блискавку. Спинка пряма на кокетці, з обшивними фігурними складками від кокетки до рельєфних швів спинки та бокових частин, подовжена, з фігурним низом. Бокові частини куртки спільні для пілочок та спинки. Рукави вшивні двошовні з пришивними манжетами. На рукавах у ділянці ліктів розміщено зміцнювальні накладки.

III. Взуття

Черевики трекінгові демісезонні

Черевики з верхом із чорного нубуку в комбінації зі штучним матеріалом та кордурою. Черевик складається з відрізного носка, клапана з язичком, м’якого канта, задника, мембрани типу «еРТFE», чотирьох пар петель з тканини і двох верхніх пар металевих петель для шнурівки, шнурків, підошви із двокомпонентного поліуретану, яка кріпиться литтєвим методом.

IV. Інвентарне майно

Жилет розвантажувальний

Жилет з поліамідної (нейлон 6/6.6) тканини оливкового або чорного кольору складається з трьох частин: спинки та лівої і правої пілочок. Між собою частини з’єднуються за допомогою клапанів із текстильною застібкою. На частинах виробу виконано отвори, що формують систему «Molle». З внутрішнього боку деталей між отворами системи «Molle» нашито горизонтальні ремінні стрічки. На правій та лівій пілочках нашито текстильні застібки «петлі» для кріплення ідентифікаторів. На спинці розташовано евакуаційну ручку та дві горизонтальні текстильні застібки для кріплення нашивки зі світловідбивним логотипом «ДПСУ State border guard service of Ukraine» або «МОРСЬКА ОХОРОНА MARITIME GUARG State border guard service of Ukraine». Жилет застібається на застібку-блискавку та застібку «фастекс». Внутрішню частину виробу виготовлено із сітки. Ліва і права пілочки містять внутрішні кишені, що застібаються на застібку-блискавку.

Директор Департаменту
ресурсного забезпечення
Адміністрації
Держприкордонслужби України
генерал-майор

О.І. Гуравгору