Про затвердження Переліку регульованих шкідливих організмів
Мінагрополітики України; Наказ, Перелік від 29.11.2006716
Документ z1300-06, чинний, поточна редакція — Редакція від 03.09.2019, підстава - z0879-19

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

29.11.2006  № 716


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 грудня 2006 р.
за № 1300/13174

Про затвердження Переліку регульованих шкідливих організмів

{Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства аграрної політики
№ 467 від 04.08.2010
№ 397 від 16.07.2019}

Відповідно до статті 25 Закону України "Про карантин рослин" НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Перелік регульованих шкідливих організмів, що додається.

2. Головній державній інспекції з карантину рослин України (Костяк М.М.) в установленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Даний наказ набуває чинності з 1 січня 2007 року.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Мельника С.І.

Міністр

Ю.Ф.Мельник

ПОГОДЖЕНО:

Голова Державного комітету України
з питань регуляторної політики та підприємництва




А.В. Дашкевич


ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
аграрної політики України
29.11.2006  № 716
(у редакції наказу
Міністерства аграрної
політики України
16.07.2019 № 397)


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 грудня 2006 р.
за № 1300/13174

ПЕРЕЛІК
регульованих шкідливих організмів

А-1
Карантинні організми, відсутні в Україні

Кліщі

1.

Aculops fuchsiae Keifer

-

галовий кліщ фуксії

2.

Oligonychus perditus Pritchard & Baker

-

ялівцевий кліщ

Комахи

1.

Acleris gloverana Wals.

-

західна чорноголова листокрутка-брунькоїд

2.

Acleris variana Fern.

-

східна чорноголова листокрутка-брунькоїд

3.

Aeolesthes sarta Sols.

-

узбецький вусач

4.

Agrilus anxius Gory

-

вузькозлатка березова бронзова

5.

Agrilus planipennis Fairmairе

-

вузькозлатка ясенева смарагдова

6.

Aleurocanthus spiniferus Quaint.

-

шипувата чорна білокрилка

7.

Aleurocanthus woglumi Ashby

-

чорна цитрусова білокрилка

8.

Amauromyza maculosa Mall.

-

хризантемний листяний мінер

9.

Anoplophora chinensis Forst.

-

вусач китайський

10.

Anoplophora glabripennis Motsh.

-

азіатський вусач

11.

Anthonomus bisignifer Schen.

-

суничний квіткоїд

12.

Anthonomus signatus Say

-

суничний брунькоїд

13.

Bactrocera dorsalis Hend.

-

східна фруктова муха

14.

Bactrocera zonata Saund.

-

персикова фруктова муха

15.

Bemisia tabaci Gen.

-

тютюнова білокрилка

16.

Cacoecimorpha pronubana Hubn.

-

гвоздична листокрутка

17.

Callosobruchus chinensis Linn.

-

китайський зерноїд

18.

Callosobruchus maculatus Fabr.

-

чотирьохплямистий зерноїд

19.

Carposina sasakii Matsum.

-

персикова плодожерка

20.

Caryedon gonagra Fabr.

-

арахісовий зерноїд

21.

Ceratitis capitata Wied.

-

середземноморська плодова муха

22.

Ceratitis cosyra Walk.

-

мангова фруктова муха

23.

Ceratitis rosa Karch.

-

натальська фруктова муха

24.

Choristoneura conflictana Walk.

-

велика тополева листокрутка

25.

Choristoneura fumiferana Clem.

-

ялинова листокрутка

26.

Choristoneura occidentalis Freem.

-

східна ялинова листокрутка

27.

Choristoneura rosaceana Har.

-

скошенополоса листокрутка

28.

Conotrachelus nenuphar Herb.

-

плодовий довгоносик

29.

Cydia inopinata Heinrich.

-

маньчжурська плодожерка

30.

Cydia packardi Zell.

-

вишнева плодожерка

31.

Cydia prunivora Wals.

-

сливова американська плодожерка

32.

Dendrolimus sibiricus Tschetv.

-

сибірський шовкопряд

33.

Diabrotica barberi Smith & Lawr.

-

північний кукурудзяний жук

34.

Diabrotica speciosa Germ.

-

діабротика особлива

35.

Diabrotica undecimpunctata Man.

-

південний кукурудзяний жук

36.

Dinoderus bifoveolatus Woll.

-

каптурник багатоїдний

37.

Dryocosmus kuriphilus Yas.

-

азіатський каштановий галовий пильщик

38.

Epitrix cucumeris Har.

-

гарбузова блішка

39.

Epitrix papa Orlova-Bienkowskaja

-

картопляна блішка

40.

Epitrix subcrinita Le Сonte

-

західна картопляна блішка

41.

Epitrix tuberis Gent.

-

картопляна блішка

42.

Halyomorpha halys Stal.

-

жовто-бурий мармуровий клоп

43.

Ips hauseri Reit.

-

киргизький гірський короїд

44.

Ips subelongatus Motsch.

-

великий модриновий короїд

45.

Keiferia lycopersicella Wals.

-

томатна міль-мінер

46.

Lepidosaphes ussuriensis Bork.

-

уссурійська комоподібна щитівка

47.

Liriomyza huidobrensis Blanc.

-

південний американський мінер

48.

Liriomyza sativae Blanc.

-

овочевий листяний мінер

49.

Liriomyza trifolii Burg.

-

конюшинний або хризантемний мінер

50.

Maconellicoccus hirsutus Green

-

жорстковолосий червець

51.

Malacosoma americanum Fabr.

-

східно-американський похідний шовкопряд

52.

Malacosoma disstria Hub.

-

лісовий похідний шовкопряд

53.

Malacosoma parallella Staud.

-

гірський кільчастий шовкопряд

54.

Margarodes vitis Philippi

-

виноградний червець

55.

Melanotus communis Gyll.

-

ковалик загальний

56.

Monochamus alternatus Hope

-

вусач мінливий

57.

Monochamus carolinensis Oliv.

-

вусач каролінський

58.

Monochamus marmоrator Kirb.

-

вусач мармуровий

59.

Monochamus mutator Le Сontе

-

вусач змінний

60.

Monochamus nitens Bat.

-

вусач сяючий

61.

Monochamus notatus Drury

-

вусач помічений

62.

Monochamus obtusus Cas.

-

вусач тупий

63.

Monochamus scutellatus Say

-

вусач щитовий

64.

Monochamus titillator Fabr.

-

вусач дрібний

65.

Naupactus leucoloma Boh.

-

білокаймистий жук

66.

Numonia pyrivorella Mats.

-

грушева вогнівка

67.

Opogona sacchari Boj.

-

бананова міль

68.

Pissodes nemorensis Germ.

-

смолівка кедрова

69.

Pissodes strobi Peck.

-

смолівка веймутової сосни

70.

Pissodes terminalis Hop.

-

смолівка верхівок сосни

71.

Popillia japonica Newm.

-

японський жук

72.

Premnotrypes latithorax Pier.

-

широкогрудий андійський картопляний довгоносик

73.

Premnotrypes suturicallus Kusch.

-

мозолистий картопляний довгоносик

74.

Premnotrypes vorax Hust.

-

ненажерливий картопляний довгоносик

75.

Rhagoletis cingulata Loew.

-

східна вишнева муха

76.

Rhagoletis fausta Osten Sacken.

-

темнокрила вишнева муха

77.

Rhagoletis indifferens Cur.

-

західна вишнева муха

78.

Rhagoletis mendax Curran.

-

чорнична плодова муха

79.

Rhagoletis pomonella Walsh.

-

яблунева муха

80.

Rhizoecus hibisci Kaw. & Tak.

-

кореневий червець

81.

Saperda candida Fabr.

-

скрипун яблуневий круглоголовий

82.

Scirtothrips aurantii Faure.

-

південноaфриканський цитрусовий трипс

83.

Scirtothrips сitri Moul.

-

північний каліфорнійський цитрусовий трипс

84.

Scirtothrips dorsalis Hood.

-

чилійський жовтий чайний трипс

85.

Scolytus morawitzi Sem.

-

заболонник Моравіца

86.

Sinoxylon conigerum Gers.

-

каптурник зубчастий

87.

Sirex ermak Sem

-

чорно-блакитний рогохвіст

88.

Spodoptera eridania Cram.

-

південна совка

89.

Spodoptera frugiperda Smith

-

кукурудзяна листяна совка

90.

Spodoptera littoralis Boisd.

-

єгипетська бавовникова совка

91.

Spodoptera litura Fabr.

-

азіатська бавовникова совка

92.

Tecia solanivora Pov.

-

гватемальська картопляна міль

93.

Tetropium gracilicorne Reit.

-

тонковусий вусач

94.

Thrips palmi Karn.

-

трипс Пальмі

95.

Toxoptera citricida Kirk.

-

тропічна цитрусова попелиця

96.

Trogoderma granarium Ev.

-

капровий жук

97.

Unaspis citri Comst.

-

апельсинова щитівка

98.

Xylotrechus altaicus Geb.

-

алтайський модриновий вусач

99.

Xylotrechus namanganensis Heyd.

-

наманганський вусач

100.

Zabrotes subfasciatus Boh.

-

бразильська бобова зернівка

Хвороби рослин

Грибкові хвороби

1.

Apiosporina morbosa (Schweinitz) von Arx

-

чорний рак гілок

2.

Сeratocystis fagacearum (Bretz) Hunt

-

вілт (в’янення) дубу

3.

Ceratocystis fimbriata Ellis & Halsted f.sp. platani Walter

-

рак, синява деревини платану

4.

Chrysomyxa arctostaphyli Dietel

-

жовта іржа відьміних мітел ялини

5.

Cronartium coleosporioides J.C. Arthur

-

ріжкоподібна іржа

6.

Cronartium comandrae Peck

-

іржа командри

7.

Cronartium comptoniae J.C. Arthur

-

стовпчаста іржа сосни

8.

Cronartium fusiforme Hed. & Hunt ex Cum.

-

веретеноподібна іржа

9.

Cronartium himalayense Bagchee

-

пухироподібна іржа сосни

10.

Cronartium kamtschaticum Jorstad

-

іржа японської білої сосни

11.

Cronartium quercuum (Berkeley) Miyabe ex Shirai

-

ріжкоподібна іржа букових

12.

Didymella ligulicola (K. F. Baker, Dimock & L.H. Davis) von Arx.

-

аскохітоз хризантем

13.

Endocronartium harknessii (J.P. Moore) Y. Hiratsuka

-

західна галоподібна іржа

14.

Gymnosporangium asiaticum Miyabe ex Yamada

-

іржа груші і ялівцю

15.

Gymnosporangium clavipes (Cooke & Peck) Cooke & Peck

-

бурувата іржа айви

16.

Gymnosporangium globosum (Farlow) Farlow

-

іржа американського глоду

17.

Gymnosporangium juniperi-virginianae Schwein

-

іржа яблуні і кедру

18.

Gymnosporangium yamadae Miyabe ex Yamada

-

іржа яблуні і ялівцю

19.

Melampsora farlowii (J.C. Arthur) J.J. Davis

-

іржа тсуги

20.

Melampsora medusae Thьmen

-

іржа тополі

21.

Monilinia fructicola (Winter) Honey

-

плодова гниль

22.

Mycosphaerella dearnessii M.E. Barr

-

коричневий плямистий опік хвої

23.

Mycosphaerella gibsonii H.C. Evans

-

коричневий опік хвої сосни

24.

Mycosphaerella laricis-leptolepidis K. Ito, K. Sato & M. Ota

-

септоріоз хвої японської модрини

25.

Mycosphaerella populorum G.E. Thompson

-

септоріоз, плямистість листя, рак, опік тополі

26.

Ophiostoma wageneri (Goheen & Cobb) Harrington

-

почорніння коріння

27.

Phialophora cinerescens (Wollenweber) van Beyma

-

фіалофорне в’янення гвоздики

28.

Phellinus weirii (Murrill) R.L. Gilbertson

-

жовта кільцева гниль

29.

Phoma andigena Turkensteen

-

чорний опік, фомозна плямистість листя картоплі

30.

Phyllosticta solitaria Ellis & Everhart

-

плямистість яблуні

31.

Phymatotrichopsis omnivora (Duggar) Hennebert

-

техаська коренева гниль

32.

Phytophthora fragariae Hickman

-

фітофтороз коренів суниці

33.

Puccinia horiana P. Hennings

-

біла іржа хризантем

34.

Stenocarpella macrospora (Earle) Sutton

-

диплодіоз кукурудзи

35.

Stenocarpella maydis (Berkeley) Sutton

-

диплодіоз кукурудзи

36.

Thecaphora solani (Thirumulachar & O’Brien) Mordue

-

сажка картоплі

37.

Tilletia indica Mitra

-

індійська сажка пшениці

Бактеріальні хвороби

1.

Acidovorax citrulli (Schaad et al.)

-

бактеріальна плямистість гарбузових

2.

Burkholderia caryophylli (Burkholder) Yabuuchi et al.

-

бактеріальний вілт гвоздики

3.

Erwinia stewartii (Smith) Dye., Pantoea stewartii, Xanthomonas stewartii Dowson

-

бактеріальне в’янення кукурудзи

4.

Ralstonia solanacearum (Smith) Yabuuchi

-

бура гниль картоплі

5.

Xanthomonas campestris pv. hyacinthi (Wakker) Dovson.

-

жовта хвороба гіацинтів

6.

Xanthomonas oryzae pv. oryzae (Ishyama) Swings et al.

-

бактеріальний опік рису

7.

Xanthomonas oryzae pv. oryzicola (Fang et al.) Swings et al

-

бактеріальна строкатість рису

8.

Xylella fastidiosa Wells et al.

-

бактеріоз винограду (хвороба Пірса)

9.

Xylophilus ampelinus (Panagopoulos) Willems et al.

-

бактеріальне в’янення винограду

Вірусні хвороби

1.

Cherry little cherry closterovirus (non-European)

-

клостеровірус дрібноплідності вишні (черешні)

2.

Cherry rasp leaf nepovirus

-

неповірус рашпілеподібності листя черешні

3.

Chrysanthemum stem necrosis tospovirus

-

тосповірус некрозу стовбура хризантем

4.

Chrysanthemum stunt pospoviroid

-

віроїд уповільнення росту хризантем

5.

Impatiens necrotic spot tospovirus

-

тосповірус некротичної плямистості

6.

Peach rosette mosaic nepovirus

-

мозаїка розеток персика

7.

Potato Andean mottle comovirus

-

комовірус андійської плямистості картоплі

8.

Potato black ringspot nepovirus

-

вірусна чорна кільцева плямистість картоплі

9.

Potato yellow dwarf nucleorhabdovirus

-

рабдовірус жовтої карликовості картоплі

10.

Potato yellow vein crinivirus

-

вірус пожовтіння жилок листя картоплі

11.

Raspberry ringspot nepovirus

-

неповірус кільцевої плямистості малини

12.

Strawberry latent C virus

-

латентна С-вірусна хвороба суниці

13.

Tobacco ringspot nepovirus

-

неповірус кільцевої плямистості тютюну

14.

Tomato ringspot nepovirus

-

неповірус кільцевої плямистості томатів

Нематоди

1.

Aphelenchoides besseyi Christie

-

рисова нематода

2.

Bursaphelenchus xylophilus (Steiner and Buhrer) Nickle

-

соснова стовбурова нематода

3.

Globodera pallida (Stone) Behrens

-

бліда картопляна нематода

4.

Heterodera glycines Ichinohe

-

соєва нематода

5.

Meloidogyne chitwoodi Golden, O’Bannon, Santo & Finley

-

колумбійська галова нематода

6.

Meloidogyne enterolobii Yang & Eisenback

-

ентеролобіумова галова нематода

7.

Meloidogyne fallax Karssen

-

несправжня колумбійська нематода

8.

Nacobbus aberrans (Thorne) Thorne & Allen

-

несправжня галова нематода

9.

Radopholus similis (Cobb) Thorne

-

бананова свердлова нематода

Бур’яни

1.

Ambrosia psilostachya D.C.

-

амброзія багаторічна

2.

Ambrosia trifida L.

-

амброзія трироздільна

3.

Bidens pilosa L.

-

череда волосиста

4.

Bidens bipinnata L.

-

череда двічіпірчаста

5.

Helianthus californicus D.C.

-

соняшник каліфорнійський

6.

Helianthus ciliaris D.C.

-

соняшник війчастий

7.

Ipomea hederaseae L.

-

іпомея плющеподібна

8.

Ipomea lacunosa L.

-

іпомея ямчаста

9.

Iva axillaris Pursh.

-

бузинник пазушний

10.

Polygonum pensylvanicum L.

-

гірчак пенсільванський

11.

Raimania laciniata Hill.

-

райманія розсічена

12.

Solanum carolinense L.

-

паслін каролінський

13.

Solanum elaeagnifolium Cav.

-

паслін лінійнолистий

14.

Solanum triflorum Nutt.

-

паслін триквітковий

15.

Striga spp.

-

стриги.

А-2
Карантинні організми, обмежено поширені в Україні

Комахи

1.

Diabrotica virgifera virgifera Le Conte

-

західний кукурудзяний жук

2.

Frankliniella occidentalis Perg.

-

західний квітковий трипс

3.

Hyphantria cunea Drury

-

американський білий метелик

4.

Phthorimaea operculella Zell.

-

картопляна міль

5.

Tuta absoluta Meyr.

-

південноамериканська томатна міль

Хвороби рослин

Грибкові хвороби

1.

Mycosphaerella linicola Naumov

-

пасмо льону

2.

Synchytrium endobioticum (Schilbersky) Percival

-

рак картоплі

Бактеріальні хвороби

1.

Erwinia amylovora (Burrill) Winslow et al.

-

бактеріальний опік плодових

Вірусні хвороби

1.

Beet necrotic yellow vein furovirus

-

вірусне некротичне пожовтіння жилок цукрового буряку (ризоманія)

2.

Plum pox potyvirus

-

потівірус шарки сливи (віспа)

Нематоди

1.

Globodera rostochiensis (Wollenweber) Behrens

-

золотиста картопляна нематода

Бур’яни

1.

Acroptilon repens L.

-

гірчак повзучий (степовий)

2.

Ambrosia artemisiifolia L.

-

амброзія полинолиста

3.

Cеnchrus longispinus Fernald

-

ценхрус довгоголковий

4.

Cuscuta spp.

-

повитиці

5.

Sorghum halepense (L.) Pers.

-

сорго алепське (гумай)

6.

Solanum rostratum Dunal.

-

паслін колючий.

Регульовані некарантинні шкідливі організми

Комахи

1.

Lopholeucaspis japonica Cock.

-

японська паличкоподібна щитівка

2.

Quadraspidiotus perniciosus Comst.

-

каліфорнійська щитівка

3.

Viteus vitifolii Fitch.

-

виноградна філоксера

Хвороби рослин

Бактеріальні хвороби

1.

Clavibacter michiganensis subsp. Sepedonicum (Spieckermann & Kotthoff)

-

кільцева гниль картоплі

2.

Xanthomonas arboricola pv. pruni (Smith) Vauterin et al.

-

бактеріальна плямистість листя кісточкових

3.

Xanthomonas vesicatoria (ex Doidge) Vauterin et al.

-

чорна бактеріальна плямистість пасльонових

Вірусні хвороби

4.

Potato spindle tuber pospiviroid

-

віроїд веретеноподібності бульб картоплі

5.

Tomato spotted wilt tospovirus

-

вірус плямистості томату (вілт)

Нематоди

1.

Ditylenchus destructor Thorne

-

стеблова нематода картоплі

2.

Ditylenchus dipsaci Filipjev

-

стеблова нематода

Бур’яни

1.

Ailanthus altissima (Mill.) Swingle

-

айлант найвищий (китайський ясен).

Генеральний Директор
Директорату безпечності
та якості харчової продукції



М. Мороз

{Перелік в редакції Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства № 397 від 16.07.2019}



вгору